Italský Lidl bude využívat elektrické vozidlo Scania

Inovativní bezemisní bateriové elektrické vozidlo Scania bude jezdit z logistického centra společnosti Lidl v Arcole u Verony a zásobovat supermarkety společnosti v severovýchodní Itálii.

Společnost Lidl Italia, přední italský řetězec supermarketů, nedávno převzala svůj první bateriový elektrický nákladní automobil. Jedná se o milník pro společnost, která je jedním z průkopníků přechodu na udržitelný dopravní systém v zemi, a je výsledkem prozíravé spolupráce se společností Italscania a LC3 Trasporti.

Nové bateriové elektrické vozidlo Scania (BEV) má dojezd přibližně 250 km na jedno nabití a elektromotor má výkon až 295 kW (401 k).

“Naším dlouhodobým cílem je dekarbonizace dopravy a uvedení tohoto nového bateriového nákladního vozidla je důležitým krokem vpřed tímto směrem,” říká Luca Ros, ředitel logistiky společnosti Lidl Italia.

Lidl si toto řešení vybral i kvůli technologiím vyvinutým společností Scania, která je lídrem v oblasti výroby udržitelných dopravních prostředků.

Enrique Enrich, prezident a generální ředitel společnosti Italscania, říká: “My ve společnosti Scania naše zákazníky v tomto bezprecedentním přechodu k udržitelné přepravě podporujeme, a to nejen jako dodavatelé vozidel, ale také v klíčových činnostech analýzy provozní dynamiky, definování infrastruktury pro nabíjení a samozřejmě také našimi službami a rozsáhlou sítí v celém regionu.“

Zdroj a foto: Scania

Leave a Reply

%d bloggers like this: