Arriva začala zajišťovat příměstskou autobusovou dopravu v Bratislavském kraji, bojuje s nedostatkem řidičů

Společnost Arriva podepsala s představiteli kraje smlouvu na zajištění příměstské autobusové dopravy v Bratislavském samosprávném kraji po dobu 10 let. Zcela nové autobusy tvoří více než polovinu z těch, které dnešním dnem vyrazily na cesty v okolí Bratislavy.

ARRIVA nabídla v soutěži o zajištění veřejné autobusové dopravy v Bratislavském samosprávném kraji (BSK) nejlepší nabídku. Navzdory extrémně krátkému času se ARRIVA snažila udělat vše pro to, aby od 15. listopadu došlo k zajištění služby příměstské autobusové dopravy v BSK.

Soutěž na nového dopravce byla bezpochyby největší a nejsložitější v historii Bratislavského samosprávného kraje. Nový dopravce bude muset po uplynutí přechodného období splnit technické a provozní standardy, které přinesou zákazníkům vyšší kvalitu cestování. Všechny autobusy budou klimatizované, nízkopodlažní a s bezplatným připojením na internet přes WiFi síť. Informace o trase linky budou zobrazovány na digitálních displejích umístěných zvenku i zevnitř vozidla a stanovuje se i maximální věk vozidel. Přibude hlášení pro nevidomé, modernější informační systém poskytující vyšší rozsah informací o trase a přestupech na lince. Chybět nebudou ani USB nabíječky na mobilní telefony,“ prohlásil k uzavřené smlouvě Juraj Droba, předseda Bratislavského samosprávného kraje.

Nyní ovšem Juraj Droba uvádí na Facebooku, že se cestující musí připravit na výpadky spojů, které budou nejvíce citelné v okrese Senec a Pezinok. Přestože dopravce ještě v pátek avizoval, že výpadky spojů budou první týdny do 5 procent, dnešní realita bude v nejhorším scénáři až 30 procent. „Náš tým analyzoval možnosti přesunu řidičů do těchto okresů, ale tuto variantu jsme nakonec nepodpořili, abychom nezhoršili dopravu na Záhoří a v Podunajském regionu,“ dodal Juraj Droba.

Novým i dosavadním řidičům, kteří budou vozit cestující v rámci BSK, nabízí Arriva trvalý pracovní poměr, základní hodinovou mzdu 6,10 euro na hodinu, k ní pohyblivou složku mzdy a příplatky. Garantuje řidičům příměstských linek BSK vyšší základní hodinovou mzdu než měli dosud – průměrná mzda řidičů tak dosáhne výšky nejméně 1 500 eur. 

Dopraváček / Martin Dufek, foto: Arriva SK

Leave a Reply

%d bloggers like this: