Konsorcium Solaris Bus & Coach a Škoda Electric dodá do Budapešti dalších 48 trolejbusů

Konsorcium Solaris Bus & Coach a Škoda Electric dodá do Budapešti další trolejbusy. 48 vozidel Trollino bude vybaveno přídavným bateriovým napájením, které jim umožní jízdu bez připojení k trolejovému vedení.

V roce 2014 podepsalo konsorcium Solaris Bus & Coach a Škoda Electric smlouvu s městským dopravcem Budapesti Közlekedési Központ Zrt. (BKK) na dodávku 24 trolejbusů. Součástí výběrového řízení byla i opce na prodloužení smlouvy o nákup dalších 84 vozidel ve dvou délkových variantách 12 a 18 metrů. Nejprve si provozovatel BKK objednal dalších 36 trolejbusů. Realizace této zakázky začala v roce 2015.

V minulých týdnech dopravce opět využil opce na prodloužení objednávky, tentokrát o 12 trolejbusů Trollino 12 a 36 kloubových trolejbusů Trollino 18. Jejich dodávky mají začít na podzim 2022. Poslední objednávka na 48 vozidel vyčerpává počet předpokládaný v rámcové dohodě uzavřené v roce 2014.

Český výrobce dodá elektrovýzbroj pro trolejbusy a sadu baterií, které vozidlům umožní ujet minimálně čtyři kilometry bez připojení na trolejbusy. Dvanáctimetrové vozy budou vybaveny elektromotorem o výkonu 160 kW, trolejbusy o délce 18 metrů se budou chlubit motorem o výkonu 250 kW.

„Budapešť je vynikajícím příkladem dlouhodobého a důsledného úsilí o ochranu životního prostředí a péči o své obyvatele. Jsme velmi rádi, že naše unikátní, bezemisní trolejbusy posilují městskou dopravu v tomto krásném historickém městě. Dohromady je to neuvěřitelných 108 vozidel! Je to velká pocta, o to více, že naše partnerství začalo již v roce 2014 a BKK již dvakrát využil možnost rozšířit svou původní objednávku,“ řekl Petros Spinaris, člen představenstva Solaris pro prodej a poprodejní služby.

Foto: Solaris Bus & Coach
Foto: Solaris Bus & Coach

Zdroj a foto: Solaris Bus & Coach

Leave a Reply

%d bloggers like this: