Nové jednotky RegioPanter začaly vozit cestující na jihu Čech

Do provozu byly uvedeny nové jednotky RegioPanter, předané Českým drahám na konci ledna. Nyní jezdí na osobních spojích České Budějovice – Dívčice – Strakonice a během krátké doby zamíří také do Písku.

Od 24. února se rozšíří jejich provoz také na pravidelných spojích do Písku. V polovině března už bude většina regionálních vlaků mezi Českými Budějovicemi a Pískem obsluhována novými jednotkami. Předpokládá se tak velmi rychlá náhrada starších souprav na všech elektrifikovaných tratích v Jihočeském kraji. Nové soupravy doplní čtveřici RegioPanterů z předchozího kontraktu. Ty obsluhují tratě České Budějovice – Strakonice a České Budějovice – České Velenice a zajišťují také zkušební provoz na tzv. „Lipence“.

Do léta bude do Českých Budějovic dodáno deset nových jednotek RegioPanter ze společnosti Škoda Transportation. Postupně nahradí starší soupravy v regionální dopravě z Českých Budějovic do Strakonic a Písku, v další fázi do Jindřichova Hradce a po zahájení provozu na nové trati Soběslav – Planá nad Lužnicí také do Tábora a částečně i do Horního Dvořiště,“ uvádí tiskový mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

RegioPantery nabízejí svým cestujícím klimatizovaný interiér, palubní Wi-Fi síť, elektrické zásuvky 230 V 50 Hz a USB porty pro napájení cestovní elektroniky (mobilní telefony, notebooky, tablety), na prostorném WC je sklápěcí pult pro přebalování kojenců a cestující mají k dispozici velké prostory pro uložení zavazadel, kočárků a jízdních kol. Díky změnám v konstrukci podvozků poskytují také komfortnější jízdu.

První den pravidelného provozu na jihu Čech (foto: ČD)

Zdroj: České dráhy, foto: České dráhy a Škoda Transportation

Leave a Reply

%d bloggers like this: