DPP přebarvil některá zastávková tabla do ukrajinských barev, zájemci si je mohou zakoupit. Na Ukrajinu věnuje i 15 tramvají T6A5

Tabla zastávek MHD v Praze, jejichž názvy vychází z ukrajinského místopisu, jako např. Krymská, Volyňská, Zborovská nebo Ukrajinská, a k tomu Náměstí Míru, si ode dneška mohou zakoupit všichni zájemci na Fanshopu Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP). Veškerý výtěžek z jejich prodejů bude DPP zasílat na veřejný sbírkový účet „Charita pro Ukrajinu“, který organizuje Charita Česká republika ve spolupráci s Charitou Ukrajina.

Všech pět zastávkových tabel je v ukrajinských národních barvách. A to jak ta, která jsou určena k charitativnímu prodeji, tak i ta skutečná v ulicích Prahy. DPP v rámci této akce dnes odpoledne všechna tabla na uvedených zastávkách přebarvil do ukrajinských barev.

Cena jednoho tabla je 379 korun, sada všech pěti, tj. Krymská, Volyňská, Ukrajinská, Zborovská a Náměstí Míru je 1 499 korun. Tabla je možné zakoupit on-line na webu Fanshopu DPP na adrese: fanshop.dpp.cz. V průběhu příštího týdne bude tabla možné zakoupit také v Infocentrech DPP ve stanicích metra Anděl, Hradčanská, Můstek, Nádraží Veleslavín, na Hlavním nádraží, na Magistrátu hl. m. Prahy nebo v Terminálu 1 a 2 na Letišti Václava Havla Praha.

DPP kromě toho věnuje partnerským dopravním podnikům na Ukrajině všech 15 provozuschopných vyřazených a neprodaných tramvají T6A5. Přepravu bude možné zrealizovat, až to bezpečnostní situace na Ukrajině umožní. Podle aktuální situace DPP ukrajinským partnerům nabídne i provozuschopné městské autobusy, které DPP v dané době již dále nebude potřebovat pro provoz v Praze či na příměstských linkách.

Zdroj: DPP

Zdroj a foto: DPP

Leave a Reply

%d bloggers like this: