RegioJet spustil prodej jízdenek na vlakové spoje do Chorvatska

Vlaky pojedou od 3. 6. do 26. 9. V červenci a v srpnu vlaky pojedou denně, v červnu a září 3x týdně. Kromě Prahy a Brna, vlaky zastaví nově pro nástup a výstup také ve Žďáru nad Sázavou a Havlíčkově Brodě, stejně jako loni pak v Kolíně, Břeclavi a v Bratislavě.

Podobně jako v loňském roce je možné se dostat do Záhřebu, Rijeky a Splitu. Budou zde připraveny také návazné autobusy do desítek destinací na celém chorvatském pobřeží, včetně oblíbeného ostrova Pag, či města Zadar, také až na jih Dalmácie do Dubrovníku.

„Ceny jízdenek jsou stejně jako loni výjimečně nízké – za jednosměrnou jízdenku včetně rezervace a všech služeb – pro cestu ve voze se sedačkami zaplatí cestující na trase do Rijeky cenu od 590 Kč; za jízdenku v lůžkovém voze pak cenu od 790 Kč. Na trase do Splitu pak ceny začínají na 890 Kč za sedačku a na 1 090 Kč za cestu v lůžkovém voze,“ uvádí Jiří Jahelka, provozní manažer společnosti RegioJet.

RegioJet na základě zkušeností upravil jízdní řád, který by nyní měl přinést pro cestující mnohem více komfortu. Například došlo ke zrušení zastavování v Maďarsku, což by mělo přinést větší rezervy pro eliminaci zpoždění. Dále se úpravy týkají míjení souprav na hraničním přechodu, kdy došlo k odstranění podobného času příjezdu z obou směrů na hranice mezi Slovinskem a Chorvatskem, což by mělo opět eliminovat možná zpoždění u jednotlivých spojů z důvodu celních procedur.

V červnu a září pojedou spoje 3x týdně; v červenci a srpnu pak denně

Z důvodů výluk pojedou spoje na českém území mezi Prahou a Brnem po trase přes Kolín, Havlíčkův Brod a Žďár nad Sázavou, kde také v obou směrech zastaví.

V červnu a v září budou vlakové spoje jezdit 3x týdne s odjezdy z Prahy, Brna a Bratislavy v úterý, pátek a neděli a z Chorvatska v pondělí, ve středu a v sobotu; v červenci a srpnu pak budou spoje jezdit v každém směru denně. Vlaková souprava bude sestavena ze spacích vozů a také z vozů se sedačkami.

Zdroj: RegioJet

Celkem se opět počítá s pátnáctivozovou vlakovou soupravou s více než 600 místy pro cestující. Pro cestující ve směru do Chorvatska bude k dispozici online předobjednávka občerstvení. Možností je objednání i teplých jídel.

Vlaky RegioJet již do Chorvatska přepravily od svého uvedení před dvěma lety více než 150 tisíc
cestujících.

Zdroj: RegioJet, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: