Kvůli suchu nepojede v sobotu z Prahy do Střezimíře a zpět parní lokomotiva Rosnička

V čele vlaku, který bude sestaven z retro vozů a jídelního vozu, nepojede parní lokomotiva 464.202 Rosnička. Středočeský kraj vydal kvůli suchu zákaz provozu parních lokomotiv. Soupravu místo ní povezou lokomotivy 749.250 a 749.008 (tzv. Bardotky).

Ve Střezimíři bude připraven doprovodný program, při kterém se zdejší historické nádraží slavnostně rozloučí s pravidelným vlakovým provozem. V rámci modernizace koridoru z Prahy do Českých Budějovic bude totiž úsek tratě mezi Voticemi a Sudoměřicemi u Tábora veden po nové trati mimo nynější střezimířské nádraží.

Vlak bude odjíždět v sobotu 26. března v 8:48 hod. z pražského smíchovského nádraží a přistoupit do něj bude možné v Praze-Uhříněvsi, Mnichovicích, Benešově u Prahy, Heřmaničkách, Ješeticích nebo v Červeném Újezdu u Votic. Do Střezimíře, kde bude připraven doprovodný program, dojede vlak v 11:15. V 15:24 se pak souprava vydá na zpáteční cestu a do stanice Praha-Smíchov přijede v 17:20 hod.

Ještě před uvedením nové tratě do provozu bude nezbytná devadesátidenní nepřetržitá výluka, při které Správa železnic postupně zprovozní novou trať a napojí ji na již zmodernizované úseky z Benešova u Prahy do Votic a ze Sudoměřic u Tábora do Tábora. Výluka začne 2. dubna a skončí 30. června. Nákladní vlaky začnou novostavbu trati využívat 30. června navečer. První osobní vlaky projedou úsekem 1. července 2022. Mezi Voticemi a Červeným Újezdem bude dočasně v provozu pouze druhá traťová kolej, dále do Sudoměřic se bude jezdit po obou kolejích. Úplný dvoukolejný provoz v celém úseku bude zahájen v září, kdy dojde k zahájení zkušebního provozu.

U příležitosti ukončení vlakového provozu bude v současné stanici Střezimíř v sobotu 26. března od 10:00 do 16:00 hod. probíhat doprovodný program. Po celou dobu bude hrát kapela Swing Band Tábor a zájemci se budou moci svézt na pákové drezíně spolku Železnice Česká Sibiř. Nebudou chybět ani atrakce pro děti (skákací hrad, mašinka, malování na obličej atd.), prodej občerstvení nebo prezentační stánky spolupracujících organizací.

Jízdné ve vlaku Praha – Střezimíř

Jízdenky na vlak je možné zakoupit v předprodeji ve všech pokladnách ČD a v e-shopu ČD. V prodeji budou zpáteční jízdenky z Prahy nebo z Benešova u Prahy do Střezimíře a zpět:

Základní globální cena – zpáteční:

· Praha-Smíchov – Střezimíř a zpět 490 Kč

· Benešov u Prahy – Střezimíř a zpět 390 Kč

Snížená globální cena – zpáteční:

· Praha-Smíchov – Střezimíř a zpět 390 Kč

· Benešov u Prahy – Střezimíř a zpět 290 Kč

Snížená cena platí pro děti od 6 do 18 let a držitele průkazů ZTP a ZTP/P. Děti do 6 let cestují zdarma bez nároku na místo k sezení.

Cestující nastupující ve stanicích Praha-Uhříněves a Mnichovice si zakoupí jízdenku z výchozí stanice Praha-Smíchov (místenka jim zaručí místo k sezení). Ze stanic Heřmaničky, Ješetice a Červený Újezd u Votic do stanice Střezimíř a ze stanice Střezimíř do stanice Tábor a zpět platí jízdné ČD bez garance místa k sezení, cestující budou odbaveni přímo ve vlaku do vyčerpání jeho kapacity.

Zdroj: České dráhy, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: