V Plzni se otevřela nová železniční zastávka Plzeň-Slovany

Správa železnic zprovoznila v pátek 15. dubna novou zastávku Plzeň-Slovany. Ta nahrazuje nedalekou stanici v Koterově. Nová zastávka ve Slovanech zajistila lepší možnosti přestupu na MHD.

Výstavba nové zastávky na Slovanech je součástí další etapy modernizace plzeňského uzlu, která probíhá v úseku Lobzy – Koterov a byla zahájena v listopadu 2020. Vlaky nyní využívají zrekonstruovanou 2. traťovou kolej mezi hlavním a koterovským nádražím, a to včetně nového nástupiště poblíž Lobezské ulice. Tím se rozšiřuje cestujícím možnosti přestupu na MHD. Prvním spojem, který zde zastavil, byl osobní vlak na trase Horažďovice předměstí – Plzeň-Jižní Předměstí s příjezdem na Slovany ve 4.44 hodin. Cestujícím je k dispozici zatím jen jedna nástupní hrana, druhé nástupiště se začne využívat až po dokončení rekonstrukce 1. traťové koleje na jaře příštího roku.

V dalších měsících bude pokračovat výstavba zbylé části kolejiště v Plzni-Koterově a 1. traťové koleje do Plzně s předpokládaným dokončením v červnu příštího roku. Na zastávce Plzeň-Slovany přibude ještě jedno nástupiště, lávka přes koleje a výtah pro bezbariérový přístup. Stanici Plzeň-Koterov budou tvořit dvě hlavní a dvě předjízdné koleje, které umožní potřebné křižování, předjíždění nebo krátkodobé odstavení vlaků.

Zdroj a foto: Správa železnic

Leave a Reply

%d bloggers like this: