Na mezinárodním železničním veletrhu a konferenci RAIL BUSINESS DAYS čeká na návštěvníky i bohatá expozice kolejových vozidel

Veletrh RAIL BUSINESS DAYS se bude konat ve dnech 7. až 9. června na brněnském výstavišti.

V prostorách veletrhu tak uvidí návštěvníci například i expozici vozidel Správy železnic, která zde přestaví diagnostické vozidlo měřící geometrické parametry koleje EM100, přípojný vůz EM100 či lokomotivu řady 193 Siemens Vectron. Národní a současně největší tuzemský dopravce České dráhy poté nabídne návštěvníkům moderní vlak pro rychlost až 200 km/h s názvem InterJet. Nebude chybět ani největší český nákladní dopravce ČD Cargo, na kolejích uvidíte lokomotivu Bombardier TRAXX MS3 a speciálně upravený nákladní vůz.

Další drážní vozidla bude mít na kolejích v areálu brněnského výstaviště také stavební holding enteria (podbíječka Evča, ASP 08-275/3S), Procházka MP (ZEPHIR CRAB 5000E a CRAB 1800E), VHC TRADE, ROSTE TRADE, On – Rail Group a Cominvest CZ.

„Areál nabízí téměř 800 metrů kolejí a již nyní je více než pravděpodobné, že budeme mít plno. Do veletrhu nám přitom zbývá více než měsíc, považuji to rozhodně za skvělou zprávu pro návštěvníky. V tuto chvíli mohu říct, že krom nyní zveřejněných vozidel probíhají finální jednání o dalších exkluzivních kouscích. Velmi se těším, až budeme moci představit kompletní expozici na kolejích. Věřím, že to bude opravdu brzy, “ popisuje Michal Sirovátka, ředitel RAIL BUSINESS DAYS.

Diagnostické vozidlo měřící geometrické parametry koleje (foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu)

Zdroj: Média a PR, úvodní foto: Siemens Mobility

Leave a Reply

%d bloggers like this: