FlixBus obnovil provoz dalších mezinárodních spojů na Slovensko, do Maďarska i Chorvatska

Dopravce FlixBus po omezeních spojených s pandemií koronaviru obnovuje provoz na dalších mezinárodních linkách.

Od čtvrtka 12. května začal jezdit z Prahy a Brna přes Bratislavu a Budapešť do Slavonského Brodu ve východním Chorvatsku.

Z pražské Florence budou spoje vyrážet každý čtvrtek, pátek, sobotu a neděli v 9:05, ze zastávky v Roztylech v 9:30. Cestou zastaví v Brně, odkud odjedou v 11:55, a dále pokračují přes Bratislavu na letiště v Budapešti, kam je příjezd naplánován na 17:20. Cena jízdenky na maďarské letiště začíná od 429 Kč, za jízdenku až do Osijeku zákazníci zaplatí od 629 Kč. Na konečnou do Slavonskiho Brodu spoje dorazí v 00:15 následující den. Každé pondělí bude z Florence vyjíždět ještě zkrácený spoj do zastávky Budapešť Népliget.

Ze Slavonskiho Brodu zpět budou autobusy odjíždět od pátku do pondělí v 5:15 s příjezdem do Prahy v 19:55. Letiště v Budapešti budou spoje směrem na Prahu opouštět v 11:55.

FlixBus tak reaguje na uvolňování opatření v jednotlivých zemích i rostoucí poptávku cestujících po přeshraničních spojích. „Po dvouletém útlumu v dopravním sektoru jsme rádi, že se lidem chuť k cestování vrací a my jim můžeme opět nabídnout největší evropskou síť mezinárodních spojů,“ uvádí mluvčí FlixBusu Tomáš Beránek.

Od čtvrtka je v nabídce FlixBusu i spojení Zlín – Mnichov. Trasa vede přes Kroměříž, Brno, Třebíč, Telč, Jindřichův Hradec, Třeboň, České Budějovice a Český Krumlov, v Rakousku staví v Linci a v Německu v Mnichově. Linka si získala přízvisko „UNESCO“ linka, trasa totiž vede pěticí měst zapsaných na jeho seznamu.

Spoje budou ze Zlína vyjíždět od čtvrtka do neděle v 8:05, zastaví i v Malenovicích a Kroměříži, odkud odjedou v 8:45 z autobusového nádraží. Z Brna je odjezd naplánován na 9:55, z Českých Budějovic v 13:50 a do Mnichova je příjezd naplánován na 19:20. Ve směru z Mnichova budou spoje vyjíždět od pátku do pondělí v 8:00, z Českých Budějovic odjedou v 13:40, z Brna v 17:30 a do Zlína dorazí ve 19:10. Cena jízdenek ze Zlína do Mnichova začíná na 649 Kč.

Více mezinárodních spojů od 12. května získávají i jižní Čechy. FlixBus obnovil linku z Horní Plané do Prešova se zastávkami v Českém Krumlově, Českých Budějovicích, Třeboni, Vídni, Bratislavě, Budapešti a v Košicích a Prešově. Odjezd je naplánován každý pátek a neděli na 8:45 z Horní Plané a 10:00 z Českých Budějovic, příjezd do Vídně je v 13:20, do Bratislavy v 14:35, na letiště v Budapešti v 17:55 a na konečnou do Prešova v 21:50.

V opačném směru spoje na této lince odjíždí z Prešova každý čtvrtek a sobotu v 7:15, z letiště v Budapešti v 11:25, z Vídně v 16:00 a příjezd do Horní Plané je naplánován na 20:35.

„Na obnovení mezinárodních spojů pracujeme postupně. Během následujících týdnů chceme českým zákazníkům přinést ještě větší nabídku výhodného cestování do dalších evropských destinací, těšit se cestující mohou mimo jiné na velmi širokou paletu spojení do Chorvatska“ dodává Beránek.

Zdroj: FlixBus, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: