Od 12. června dochází k tarifnímu propojení Pražské integrované dopravy s Integrovaným dopravním systémem Královéhradeckého a Pardubického kraje

Tarifní přesahy zjednoduší cestování přes hranice kraje – cestující si může vybrat tarif integrovaného dopravního systému, který pro svou jízdu využije – Tarif Pražské integrované dopravy (PID) nebo Tarif regionální dopravy Královéhradeckého a Pardubického kraje.

Na tarif PID bude nově možné cestovat až do Kopidlna, Jičína nebo Chrudimi a na tarif IREDO do Mladé Boleslavi nebo Čáslavi. Na mezikrajské relace je možno využít jízdenku jednoho nebo druhého IDS, na vnitrokrajské relaci vždy tarif daného kraje. Cestujícím přinese zlevnění jízdného, jelikož mu stačí pouze jedna jízdenka na celou trasu. Dosud bylo nutné si koupit jízdenku na PID i na IREDO zvlášť. Nyní si cestující může koupit na relaci Praha-Jičín jízdenku PID na 12 pásem za 120 Kč.

„Zavedení tarifních přesahů s Královéhradeckým a Pardubickým krajem bylo možné díky vzájemné výborné spolupráci. Tyto přesahy znamenají pro cestující zejména jednodušší odbavení, kdy nově bude cestujícímu stačit jedna jízdenka na celou trasu,“ uvedl radní pro veřejnou dopravu Středočeského kraje Petr Borecký.

Seznam linek

Zdroj: IDSK

Leave a Reply

%d bloggers like this: