Provoz vlaků mezi Českou republikou a Maďarskem omezuje rozsáhlý sesuv půdy

Provoz mezinárodních vlaků mezi Českou republikou a Maďarskem omezuje rozsáhlý sesuv půdy na hlavní trati v úseku Szob – Nagymaros-Visegrad na území Maďarska.

Předběžně do 30. června 2022 budou proto všechny vlaky spojující Prahu s Budapeští, resp. Terespol, Varšavu, Ostravu, Břeclav a Budapešť vedeny odklonem přes Rajku a Győr. Týká se to všech vlaků EC Metropolitan / Hungaria / Báthory a také nočního vlaku EN Metropol.

Kvůli odklonu se jízdní doba vlaků výrazně prodlouží. Vlaky EC z Prahy, Brna a Břeclavi budou přijíždět do Budapešti se zpožděním 60 – 90 minut (mezi Prahou a Bratislavou pojedou včas), v opačném směru do ČR pojedou vlaky v úseku Bratislava – Brno – Praha se zpožděním 60 – 120 minut. Noční vlaky EN Metropol se kvůli odklonu v obou směrech opozdí o 60 – 90 minut. Vlak EC 130 Báthory pojede v úseku Bratislava hl.st. – Břeclav – Otrokovice se zpožděním cca 60 – 90 minut (z důvodu odklonu), v úseku Otrokovice – Terespol se zpožděním cca 90 – 120 minut (v souvislosti s poruchou zabezpečovacího zařízení v úseku Napajedla – Hulín). Vlak EC 131 Báthory bude v úseku Bratislava hl.st. – Budapest Nyugati veden se zpožděním cca 60 – 90 minut (z důvodu odklonu).

Sesuv půdy na hlavní trati v úseku Szob – Nagymaros-Visegrad (foto: MÁV)

„Společně se zahraničními dopravci v současnosti připravujeme opatření, které pomůže tato zpoždění eliminovat. O dalších úpravách budeme včas informovat. Za vzniklé komplikace se cestujícím omlouváme,“ uvádí mluvčí Českých drah Lukáš Kubát.

Odkloněné vlaky zároveň nebudou zastavovat ve stanicích Nové Zámky, Štúrovo, Szob, Nagymaros-Visegrád a Vác.

Zdroj: České dráhy a MÁV

Leave a Reply

%d bloggers like this: