RegioJet spustil předprodej jízdenek na vánoční období a začátek roku 2023. Připravuje i spojení mezi Brnem a vídeňským letištěm

RegioJet spustil předprodej jízdenek na vánoční období a začátek roku 2023 a to včetně evropských destinací jako je Vídeň, Budapešť, Bratislava nebo Košice. Od 11. prosince, kdy začne platit nový jízdní řád, se navíc zkrátí některé cestovní časy. Například mezi Prahou a Ostravou dojde ke zkrácení jízdní doby až o 13 minut.

Na předvánoční výlety do evropských destinací mohou lidé využít kromě vlakových spojení také autobusové spoje RegioJet, které je dopraví například na vyhlášené vánoční trhy do Drážďan, Berlína či Mnichova. Žlutými autobusy se lidé v rámci zahraničních destinací mohou také dopravit do Vídně, Budapešti a Bratislavy. Zítra startuje prodej autobusových jízdenek do Londýna, Amsterdamu, Paříže, Lyonu, Curychu, Milána či Říma.

„Přestože je podzim v plném proudu, řada lidí už plánuje advent a vánoční svátky. Vhod jistě přijde informace o tom, že dnešním dnem mají lidé možnost zakoupit u RegioJetu jízdenky na vlakové spoje do evropských metropolí jako je Vídeň, Budapešť či Bratislava, kde 17. listopadu začínají vánoční trhy,” říká výkonný ředitel vlakové dopravy RegioJet, Jakub Svoboda. Vedle těchto destinací jsou mezi zákazníky RegioJet populární předvánoční výlety také v rámci České republiky do Prahy, Olomouce či Brna.

I přes všeobecné zdražování se RegioJet snaží držet ceny u svého cateringu na původní úrovni a nezvýšil cenu ani jednoho produktu. Cestující si tak mohou vychutnat kávu zdarma, koláč za 10 Kč, pivo Pilsner Urquell za 25 Kč a zároveň si nově z palubního menu objednat teplou snídani, batátovou polévku, vynikající olivy k vínu a další novinky. Nové menu bude na palubách k dispozici od 2. listopadu.

Novinky v jízdním řádu: Nová linka na vídeňské letiště a rychleji z Prahy do Brna

„V současné době probíhá finální jednání mezi RegioJetem a brněnským magistrátem o výsledné podobě spojení mezi Brnem a vídeňským letištěm Schwechat. Linka má být v pilotním provozu spuštěna letos v prosinci. Očekáváme, že jízdenky budou v prodeji už velmi brzy,” doplňuje Jakub Svoboda.

Vítaná změna nastane také od 1. července 2023, kdy bude ukončena výluka u Brandýsa nad Orlicí a vlaky směřující z Prahy do Brna budou opět trasovány přes Českou Třebovou. Cestovní čas se tak na této trase zkrátí o 26 minut na 2 hodiny 33 minut.

Zdroj: RegioJet, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: