Společnost ICOM transport darovala Ukrajině 1 milion korun

Vedení společnosti ICOM transport se rozhodlo darovat na pomoc Ukrajině trpící válečným konfliktem na svém území 1 milion korun. Předání symbolického šeku proběhlo ve čtvrtek 20. 10. 2022 na půdě Velvyslanectví Ukrajiny.

„Společnost ICOM transport zaměstnává na 300 kolegů z Ukrajiny. Od začátku válečného konfliktu jsme se všichni zapojili do pomoci. Rodinám našich kolegů jsme pomohli s relokací, zejména při shánění vlastního bydlení a s vyřizováním veškeré potřebné administrativy. Moto, že jsme jedna velká rodina, bereme velmi vážně, a i tentokrát jsme každý z nás pomohli svou měrou kolegům, kteří se kvůli invazi dostali i s rodinou do nesnází,“ uvádí společnost ICOM transport.

„Bohužel prvotní vlna empatie a sounáležitosti s občany z Ukrajiny, která proběhla Českou republikou, slábne. Jelikož vojenský konflikt na Ukrajině stále probíhá, tak jsme se rozhodli darovat 1 milion korun na účet ukrajinského velvyslanectví. Peníze budou použity na pomoc ukrajinským občanům zasažených válkou,“ řekla předsedkyně představenstva Kateřina Kratochvílová.

„Rusové v roce 1945 osvobodili Českou republiku. Mně je 73 let. Většinu života jsem prožil pod nadvládou těchto osvoboditelů, takže vím, co to znamená. Nepřeji Ukrajincům, nám, ani jiným národům takovéto „osvobození“, které přináší potlačení demokracie, devastaci ekonomiky a kultury národa,” přibližuje účel daru generální ředitel Zdeněk Kratochvíl.

Zdroj: ICOM transport, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: