Nová tramvaj Škoda 36T pro Rhein Neckar Verkehr zahájila testovací jízdy v Ludwigshafenu

Nová tramvaj Škoda 36T pro německého zákazníka Rhein Neckar Verkehr (rnv), který zajišťuje městskou hromadnou dopravu ve třech městech Mannheim, Heidelberg a Ludwigshafen, zahájila testovací jízdy v Ludwigshafenu. V další fázi testů se tramvaj přesune na jízdy i do Mannheimu a Heidelbergu.

Nové třicetimetrové vozidlo je výjimečné tím, že bude jezdit nejen jako tramvaj ve třech významných a velkých městech, ale také jako vlakotramvaj na regionálních linkách spojujících tato města ve třech spolkových republikách.

Jedná se o obousměrnou nízkopodlažní tramvaj s otočnými podvozky, délkou 30,5 m, rozchodem 1 000 mm a maximální provozní rychlostí 80 km/h. Celkem pojme 178 osob a disponuje 72 místy k sezení. Tramvaj má nízkopodlažní vstup a bezbariérový prostor pro osoby s omezenou schopností pohybu i rodiče s dětskými kočárky. Široké dvoukřídlé dveře pak zajišťují rychlou výměnu cestujících na zastávkách, a tedy i vyšší efektivitu dopravy. Vybavena je rovněž nejnovějšími informačními systémy a kamerami.

“S ohledem na aktuální trendy jsme se při vývoji tramvaje zaměřovali na dlouhodobou udržitelnost, komfort cestujících a moderní design. Tramvaj je plně klimatizovaná a zajistí pohodlí cestujícím až do 50 stupňů Celsia. Pro cestující s omezenou možností pohybu a orientace je zajištěna nástupní plošina a všechny důležité bezpečností a orientační prvky,” vysvětluje Christopher Schreiner, Project Engineer ve Škoda Group.

Škoda Group dodá zákazníkovi rnv celkem 80 vozidel – 31 kusů třicetimetrových vozů, 37 kusů čtyřicetimetrových vozů a 12 kusů šedesátimetrových vozů – v celkové hodnotě 7 miliard korun. Součástí kontraktu je i opce na dalších 34 vozidel.

Technické parametry tramvají Škoda ForCity Smart pro rnv

Nová tramvaj Škoda 36T v Ludwigshafenu (foto: Škoda Group)
Nová tramvaj Škoda 36T v Ludwigshafenu (foto: Škoda Group)
Představení nové tramvaje na veletrhu InnoTrans v Berlíně (foto: Škoda Group)
Představení nové tramvaje na veletrhu InnoTrans v Berlíně (foto: Škoda Group)
Nová tramvaj Škoda 36T před svým odjezdem z Plzně na veletrh InnoTrans (foto: Škoda Group)
Nová tramvaj Škoda 36T před svým odjezdem z Plzně na veletrh InnoTrans (foto: Škoda Group)

Zdroj a foto: Škoda Group

Leave a Reply

%d bloggers like this: