V Brně pokračuje kampaň s názvem #JezdiMHD, nyní s podtitulem „Důvod se vždy najde“

Brněnský dopravní podnik pokračuje v informační kampani s názvem #JezdiMHD. Šestnáct známých Brňanů popisuje svůj vztah k veřejné dopravě. Dopravní podnik tak navazuje na jarní kampaň, ve které poukazoval na fakt, že cestovat vozy městské hromadné dopravy se v době neustálého růstu cen vyplatí.

Kampaň vznikla v uplynulých třech měsících. Tváře osobností mohou cestující vidět na letácích, ale i ve videích. Rychlost, cena nebo taky pohodlnost. To jsou hlavní důvody, které v kampani jako pozitiva MHD zaznívají.

„Podtitul kampaně zní „Důvod se vždy najde“ a je tomu opravdu tak. Nemusíte MHD využívat několikrát za den, ale pokud jsou naše vozy alternativou k autu, motorce či kolu, budeme vždy rádi, když se s námi svezete. Chtěl bych všem účastníkům poděkovat. Focení a natáčení se účastnili ve svém volném čase a bez nároku na honorář či jinou odměnu,“ popsal Miloš Havránek, generální ředitel DPMB.

„Máme točnu přímo u domu, je pro nás časově i logisticky mnohem jednodušší, když jedeme s dětmi do centra, nasednout do šaliny, než se všichni balit do auta,“ prozradil Tomáš Bábek, dráhový cyklista. Městskou hromadnou dopravu také pravidelně využívá například Pavel Konzbul, diecézní biskup brněnský: „MHD jezdím rád. Je to rychlejší, je to levnější, člověk se také dostane mezi lidi. Navíc můžete v tramvaji nebo trolejbuse zažít i nějaká překvapení.“

Mezi dalšími osobnostmi, které jsou tvářemi kampaně najdete například moderátora Aleše Zbořila, Lenku Mekiňovou – lékařku Centra reprodukční medicíny, FN Brno a LFMU, Michaelu Salačovou – autorku blogu coolbrnoblog nebo písničkáře Pavla Čadka. O jejich důvodech, proč MHD využívají si, přečtete ve vozech MHD, hlavně v šalinách a taky na sociálních sítích podniku.

Zdroj a foto: DPMB

Leave a Reply

%d