Brno schválilo spolupráci s dopravcem RegioJet na přímém vlakovém spojení Brna s vídeňským letištěm Schwechat

Brno objedná v závazku veřejné služby celkově 299 spojů v období od prosince 2022 až do června 2023. Objednávané spoje RegioJet doplní dalšími čtyřmi spoji denně. Prodej jízdenek bude spuštěn 1. prosince.

V neděli 11. prosince vyjede první spoj RJ 1028 v závazku veřejné služby z vídeňského letiště Schwechat do Brna. Od pondělí 12.12. se k večernímu spoji přidá ranní spoj RJ 1029 jedoucí z Brna. Provoz vlaků bude zajišťován denně, v pondělí, středu pátek a neděli na základě objednávky města, ve zbývající dny na komerční riziko RegioJetu. Od 20. února pak budou spoje jezdit v režimu závazku denně, a to až do 10. června včetně. Celkově za období to znamená 299 objednaných spojů.

Pokud by si cestující stále nevybrali, nabídne dopravce možnost přestupu ze spojů RJ 1031 a RJ 1035, které ve Vídni zastavují na své cestě z Prahy, přes Brno a další města, do Budapešti. Zároveň jsou tato spojení doplněna již stávajícím autobusovým provozem společnosti RegioJet.

Cena za přímé vlakové spojení Brno – letiště Vídeň začíná na 299 Kč, v přepočtu 11.90 EUR. Cena pro tento úsek bude u spojů komerčních i závazkových nastavena stejně. Jízdní doba Brno hl.n. až letiště Schwechat vychází na 2 hodiny a 2 minuty. V opačném směru je jízdní doba ještě o 10 minut kratší, tedy bude trvat jen 1 hodinu a 52 minut.

„Objednávané spoje doplní naše další čtyři spoje, které budou jezdit v režimu komerčního rizika. Jedná se o opětovné prodloužení spojů RJ 1030, RJ 1033, RJ 1034 a RJ1037, které již na vídeňské letiště Schwechat zajížděly během letní sezóny 2022. Pro cestující to tedy znamená, že od prosince do června budou moct cestovat denně na celkově šesti přímých vlakových spojeních,” říká Jakub Svoboda, výkonný ředitel vlakové dopravy RegioJet.

Zdroj: RegioJet, úvodní foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: