Solaris Bus & Coach má nového generálního ředitele, stal se jím Javier Iriarte

Na základě rozhodnutí CAF Group a dozorčí rady Solaris se od 1. ledna 2023 stal Javier Iriarte novým generálním ředitelem Solaris Bus & Coach.

Javier Iriarte má rozsáhlé obchodní zkušenosti v sektoru veřejné dopravy. Od roku 2020 je ředitelem pro strategii a transformaci CAF Rolling Stock. Předtím pracoval ve společnosti McKinsey & Company v mnoha průmyslových odvětvích, včetně automobilového průmyslu, pokročilé elektroniky, letectví, stavby lodí a kolejových vozidel. Je držitelem titulu Master of Business Administration (MBA) na IESE Business School (Barcelona) a UC Berkeley (Kalifornie) a titul M.Sc. v průmyslovém inženýrství z TECNUN – Universidad de Navarra (Donostia – San Sebastian) a University of Washington (Seattle, Washington).

„Je pro mě velkou ctí vést a sloužit této fantastické společnosti, kterou Solaris je. Chci poděkovat členům dozorčí rady a skupiny CAF za důvěru, kterou do mě vložili. Společnost vstupuje do nové kapitoly. Za posledních několik let jsme udělali obrovskou transformaci směrem k vedoucí pozici v oblasti e-mobility v městské dopravě v Evropě. Jsem plně přesvědčen, že ve spolupráci s našimi týmy budeme úspěšně pokračovat v cestě růstu naší společnosti a udržíme Solaris a CAF Group jako reference v odvětví udržitelné městské dopravy, kam patří,“ řekl Javier Iriarte, nový generální ředitel společnosti Solaris Bus & Coach.

Javier Calleja, který Solaris řídil od října 2018, se po úspěšném dokončení prvního strategického cyklu Solarisu v rámci CAF Group rozhodl z osobních důvodů ze Solarisu odejít a bude pokračovat ve své kariéře v jiném odvětví.

Javier Iriarte je novým generálním ředitelem Solaris Bus & Coach

Zdroj a foto: Solaris Bus & Coach

Leave a Reply

%d