Libchavský výrobce dodá do Plzně další autobusy SOR NS 12

S prvními novými vozy SOR NS 12 se cestující v Plzni svezli v září roku 2019.

Na přelomu roku byla podepsána rámcová smlouva se společností SOR Libchavy na dodávku až 17 vozů typu SOR NS 12. S nejvýhodnější nabídkou zvítězil SOR ve výběrovém řízení před společností Iveco Czech Republic, Solaris a Otokar.

První nové 12metrové dieselové autobusy se v počtu čtyř vozů objeví v Plzni ještě v letošním roce, další čtyři převezmou Plzeňské městské dopravní podniky v příštím roce a devět autobusů mohou objednat v rámci opce.

Nová vozidla budou vybavena automatickým systémem počítání cestujících, vnitřním bezpečnostním kamerovým systémem, nehodovou kamerou či oddělenou kabinu řidiče od prostoru pro cestující.

„Autobusy jsou vybavené dle našich nejnovějších standardů a mají rozšířený prostor pro přepravu cestujících s kočárky či na invalidním vozíku, víceúčelový prostor u druhých dveří je lépe dostupný díky využití předsuvných dveří, které se nám osvědčily na již provozovaných trolejbusech a autobusech. Do běžné výbavy řadíme elektronický informační a odbavovací systém, samozřejmostí je úhrada jízdenek prostřednictvím platební karty,“ uvádí pro server Dopraváček.eu René Vávro, tiskový mluvčí PMDP.

Za jeden 12metrový autobus včetně komponentů zaplatí Plzeňské městské dopravní podniky 5.950.000,- Kč bez DPH.

Autobus SOR NS 12 vyrobený v roce 2019, konečná zastávka Papírna Bukovec, leden 2023
Interiér autobusu SOR NS 12 vyrobeného v roce 2019
Interiér autobusu SOR NS 12 vyrobeného v roce 2019
Dělené přední dveře autobusu SOR NS 12
Autobus SOR NS 12 vyrobený v roce 2019, konečná zastávka Papírna Bukovec, leden 2023

Martin Dufek / Dopraváček.eu, foto: Dan Donovan

Leave a Reply

%d bloggers like this: