Cestující v Radotíně mohou již využívat tři nástupiště

Od dnešního dne mohou cestující využívat ve stanici Praha-Radotín další dvě nová nástupiště, stavbařům na nich zbývá dokončit podhledy na zastřešení a nainstalovat elektronické informační tabule.

Cestující v Radotíně mohou nyní využívat tři nástupiště s celkem pěti nástupními hranami. Vyšší kapacitu stanice a konec omezení pro vlaky pak zajistí aktivace zabezpečovacího zařízení, ke které dojde 14. února. Investiční akce s názvem Optimalizace trati Praha-Smíchov (mimo) – Černošice (mimo) začala v srpnu 2019, předpokládané celkové investiční náklady stavby dosahují výše 3,67 miliardy korun. Projekt je spolufinancován EU z Nástroje pro propojení Evropy (CEF).

V rekonstruované stanici Praha-Radotín se v závěru loňského roku otevřely pro veřejnost oba podchody. První se nachází u ulice Na Betonce, stejně jako druhý podchod umožňuje rovněž přístup do Vrážské ulice. S dnešním zprovozněním dvou nových nástupišť se v nich současně otevřely také příslušné výstupy.

V závěru letošního roku dojde také k otevření nové nádražní budovy. Půjde o jednopodlažní objekt s halou pro cestující, pokladnami, veřejnými toaletami a doplňkovými komerčními prostory.

Do poloviny února bude v Radotíně probíhat aktivace staničního zabezpečovacího zařízení, která si vyžaduje částečná omezení provozu.

Zdroj a foto: Správa železnic

Leave a Reply

%d bloggers like this: