Apex Logistics obdržel od Atlas Air poslední nákladní letadlo Boeing 747-8 „Empower“

Apex Logistics International, dceřiná společnost Kuehne+Nagel, uvede do provozu poslední nákladní letadlo Boeing 747-8 v rámci smlouvy se společností Atlas Air.

Letadlo získala společnost v rámci dlouhodobé smlouvy o pronájmu s Atlas Air, Inc., dceřinou společností Atlas Air Worldwide Holdings, Inc (Nasdaq: AAWW). Zákazníkům letoun nabídne kombinaci spolehlivé přepravy zboží, kratších tranzitních časů a celkově vyšší efektivity.

Boeing vyráběl tato velká letadla 50 let a poslední stroj 747-8F, pojmenovaný „Empower.“, byl představen veřejnosti během slavnostního ceremoniálu ve středisku Boeing Everett v Seattlu. Událost znamená konec éry produkce takzvané „královny nebes“, která zdokonalila odvětví letecké logistiky díky své jedinečné možnosti nakládky přes příď, vyšší nosnosti i efektivnější spotřebě paliva. Po prvním letadle pro Kuehne+Nagel, které nese jméno „Inspire.“, bude „Empower.“ v provozu na transpacifických trasách, čímž také zlepší vnitroasijskou logistickou síť.

„Těší mě, že toto letadlo můžeme jménem společnosti Apex Logistics provozovat. Jedná se o druhý letoun 747-8F v rámci našeho dlouhodobého strategického partnerství, součástí kterého je závazek poskytnout novou kapacitu pro síť leteckých nákladních přeprav Kuehne+Nagel,“ řekl John Dietrich, prezident a výkonný ředitel Atlas Air Worldwide. „Jako největší světový provozovatel nákladních letadel 747 je společnost Atlas Air obzvláště hrdá na to, že si může převzít úplně poslední vyrobené letadlo 747. Jsme vděční společnosti Boeing za její závazek vyrábět bezpečné, kvalitní a inovativní stroje, jež jsou také ohleduplné vůči životnímu prostředí. Děkujeme za partnerství, které zajistí úspěch Beoingů 747 i v příštích desetiletích.“

S více než 80 000 zaměstnanci a 1 300 pobočkami ve více než 100 zemích světa se skupina Kuehne+Nagel Group řadí mezi přední světové logistické společnosti. Silná pozice na trhu jí patří díky službám v oblastech námořní, letecké a silniční přepravy a kontraktní logistiky, v nichž se zaměřuje zejména na integrovaná logistická řešení.

Zdroj a foto: Kuehne+Nagel

Leave a Reply

%d