Původně předváděcí autobus Škoda D’CITY se zabydlel v Chrudimi

Pro linky MHD v Chrudimi pořídila společnost Arriva původně předváděcí devítimetrový autobus Škoda D’CITY.

Autobus s polepy chrudimské městské dopravy bude podle dopravce nejčastěji jezdit na linkách číslo 1 a 3, kromě centra města obsluhuje třetí linka i Markovice. Arriva původem předváděcí vozidlo uvedla do provozu společně se zástupci města v úterý 7. února 2023.

Plzeňská skupina Škoda Group představila nový produkt ve své nabídce v červenci roku 2021. Autobus Škoda D’CITY má maximální rychlost 100 km/h a je vybaven motorem Cummins ISBE o výkonu 182kW. Splňuje také aktuálně nejvyšší normu Euro 6 a má automatickou převodovku Allison. Jeho velikost je optimální do klikatých uliček měst, protože má na výšku lehce přes tři metry (3 132 mm), je široký 2 400 mm a na délku má 9 536 mm. Interiér vozidla je prostorný a provozovatelé si mohou při objednávce sami určit počet sedaček od 30 do 36, dle svých potřeb nebo upravit konfiguraci dveří i vybavení. Samozřejmostí vozu je mimo jiné klimatizace, couvací kamera nebo nezávislé topení o výkonu 32kW.

„Osm autobusů značky SOR, které vozí cestující na linkách MHD Chrudim, dostalo posilu v podobě autobusu s označením ŠKODA MD9 LE E6. Jde o původně předváděcí vůz, který má délku 9,5 metru a řadí se tedy mezi ty menší. Přesto dokáže pohodlně přepravit až šedesátku cestujících, protože má 30 sedaček a další třicítku míst na stání a převeze také jeden kočárek nebo invalidní vozík. Starším lidem, rodičům s kočárky nebo vozíčkářům se bude pohodlně nastupovat, autobus je nízkopodlažní a jeho komfort ocení cestující hlavně v parných dnech, vůz je totiž vybaven výkonnou klimatizací,“ dodává k novému vozu tiskový mluvčí Arrivy Jan Holub.

Autobus Arriva uvedla do provozu společně se zástupci města v úterý 7. února 2023 (foto: Arriva)
Škoda Group představila nový autobus Škoda D’CITY v červenci roku 2021 (foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu)
Škoda Group představila nový autobus Škoda D’CITY v červenci roku 2021 (foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu)
Škoda Group představila nový autobus Škoda D’CITY v červenci roku 2021 (foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu)

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: Arriva a Škoda Group, označené a úvodní foto: Arriva

Leave a Reply

%d bloggers like this: