Do Prahy dorazil trolejbus Škoda T’CITY, nasazen bude na linku 58

Dopravní podnik hl.m. Prahy si trolejbus Škoda T’CITY 36 Tr pronajal od skupiny Škoda Group.

Nový produkt z portfolia Škoda byl vyvinut ve spolupráci se sesterskou společností Temsa, která pro trolejbusy vyrobila novou generaci karoserie. Škoda dodala trakční výzbroj, která je srdcem nového produktu.

Podle zveřejněných informací se DPP chystá již tento víkend nasadit trolejbus do pravidelného provozu na lince číslo 58 (v trase Letňany – Čakovice). Víkendový zkušební provoz pokryje toto vozidlo do doby dodání nových trolejbusů SOR TNS od libchavského výrobce. V následujících dnech DPP označí trolejbus pro provoz v PID, provede montáž validátorů a zaškolí řidiče.

Jedná se o zcela nový typ dvanáctimetrového trolejbusu vyvinut Škodou ve spolupráci se sesterskou společností Temsa. Tento typ trolejbusů je schopen pokrýt části trasy mimo trakční vedení, bez nákladného budování infrastruktury. Dojezd vozidla je díky baterii až 15 km bez trakčního vedení. Škoda T’CITY je tedy jedním z velmi úspěšných konceptů Škody a mezi dopravními podniky tento druh vozidel získává na popularitě. Vozy jsou vybavené klimatizací a moderním informačním systémem.

Základní technické parametry trolejbusu Škoda T’CITY 36 Tr

  • Délka 12 020 mm
  • Šířka 2 550 mm
  • Výška 3 420 mm
  • Max. rychlost 65 km/h
  • Celkový počet cestujících 85
  • Dojezd až 15 km bez trakčního vedení díky baterii
Trolejbus Škoda T’CITY 36 Tr v garáži Klíčov (foto: DPP / Dominika Brabcová)
Interiér trolejbusu Škoda T’CITY 36 Tr (foto: DPP / Dominika Brabcová)

Martin Dufek / Dopraváček.eu, foto DPP / Dominika Brabcová

Leave a Reply

%d bloggers like this: