Most přes Berounku v Černošicích najde své uplatnění i po dokončení plánované rekonstrukce

Část stávající ocelové konstrukce železničního mostu přes Berounku najde své uplatnění i po dokončení plánované rekonstrukce mezi Černošicemi a Karlštejnem.

Studentskou soutěž na zpracování návrhů jejího budoucího využití vypsalo město Černošice ve spolupráci se Správou železnic a Fakultou stavební ČVUT v Praze. Termín pro odevzdání soutěžních návrhů je 5. června, následně dojde k vyhlášení výsledků.

Správa železnic plánuje provést v letech 2025 až 2028 rekonstrukci traťového úseku mezi Černošicemi a Karlštejnem. Součástí projektu je mimo jiné i výměna původní ocelové konstrukce mostu přes Berounku za novou. Město Černošice má zájem na jejím dalším využití, proto vyhlásilo soutěž pro studenty, jejímž předmětem je vypracování nejlepšího návrhu využití snesené konstrukce.

Soutěž je primárně určena studentům programu Architektura a stavitelství na Fakultě stavební ČVUT v Praze, zúčastnit se jí ale mohou i studenti architektury na dalších vysokých školách. Jejím cílem je zpracovat urbanistickou a architektonickou studii na další využití části původní konstrukce železničního mostu. Principem je nalézt její nové umístění i funkci, aby zůstala zachována pro budoucnost jako připomínka významného historického inženýrského díla.

Kromě trati budou modernizovány také stanice Řevnice, Zadní Třebaň, Karlštejn a Dobřichovice. Novou podobu získají i zastávky v tomto úseku.

Zdroj a foto: Správa železnic

Leave a Reply

%d bloggers like this: