Scania ukončí v polském závodě výrobu karoserií pro podvozky autobusů

Společnost Scania mění své podnikatelské záměry v oblasti autobusů a autokarů. Vedení společnosti rozhodlo o ukončení výroby karoserií pro podvozky autobusů v závodě v polském Słupsku.

Rozhodnutí bylo přijato v důsledku nového směřování, které zahrnuje vytříbenější produktové portfolio a nový produktový plán. Aktualizovaná strategie podpoří závazek společnosti vůči zákazníkům, tedy být jejich celosvětovým partnerem, který je schopen dodat kompletní řešení a to s využitím silných stránek modulárního výrobního systému, servisní sítě a globálních i lokálních partnerství.

„Jsme přesvědčeni o tom, že prodej autobusů a autokarů bude i nadále významnou součástí naší nabídky, ale potřebujeme aktualizovanou strategii, která nám umožní dostát závazkům, které dáváme naším zákazníkům, a zajistí nám celosvětově zisk,“ říká Stefano Fedel, vedoucí prodeje a marketingu společnosti Scania.

Divize autobusů a autokarů získá nově štíhlejší strukturu, která zvýší její rychlost a flexibilitu. Nový přístup k portfoliu výrobků Scania a budoucímu vývoji znamená, že společnost bude i nadále vyrábět podvozky s motory umístěnými vpředu nebo vzadu a s širokou nabídkou pohonných ústrojí, ukončí ale produkci modelů Scania Citywide, Scania Interlink a podvozků pro nízkopodlažní autobusy.

V důsledků toho se Scania rozhodla uzavřít část svého výrobního závodu v polském městě Słupsk, kde se vyráběly nástavby pro podvozky Scania. Jejich produkce bude postupně ukončena do prvního čtvrtletí roku 2024. Toto rozhodnutí nijak neovlivní výrobu podvozků ve Słupsku ani žádné další entity společnosti Scania působící v Polsku.

S aktualizovanou strategií bude Scania i nadále nabízet kompletní autobusy a autokary a to díky zesílené spolupráci s vybranými výrobci nástaveb a dalšími partnery v oboru.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: Scania

Leave a Reply

%d bloggers like this: