Společnost OAD Kolín pořídila 10 nových autobusů od libchavského výrobce

Společnost OAD Kolín patřící do holdingu Z-Group pořídila pro linky Pražské integrované dopravy deset autobusů typu SOR ICN 12.

Nové autobusy tak míří do Středočeského kraje. Tři budou jezdit na Kolínsku, tři vyjedou na Nymbursku, dva v Českém Brodě a dva v Městci Králové.

Všechny vozy jsou již v novém vizuálu Pražské integrované dopravy (PID). Autobusy jsou bezbariérové a částečně nízkopodlažní. Jsou vybaveny dle nejnovějších standardů kvality PID, tj. nabízí moderní informační systém, pohodlné sedačky nebo např. oblíbené USB nabíječky pro dobíjení drobné elektroniky.

Jedná se o nový model příměstského autobusu od výrobce SOR Libchavy, který nahradil ve výrobě tzv. „hrbáče“. Novou generaci SOR ICN designově navrhl doc. Ing. arch. Patrik Kotas. Autobusy jsou dlouhé 12 metrů a pohání je sedmilitrový naftový pohon splňující přísnou emisní normu EURO 6 E.

„Nové autobusy jsou již certifikovány ze strany Regionálního organizátora pražské integrované dopravy (ROPID), přihlášeny na značkách a během tohoto týdne budou postupně nasazovány do provozu,“ sdělil výkonný ředitel OAD Kolín Martin Pípal.

Klimatizované autobusy mají 41 pevných sedadel a dvě sklopná v prostoru vyhrazeném pro kočárek a imobilní cestující. Potažena jsou červenou látkou, místa pro osoby se sníženou schopností pohybu jsou v barvě modré. Meziměstský autobus SOR ICN 12 uveze celkem 80 cestujících.

Řidiči nových autobusů mají k dispozici například plně nastavitelnou sedačku, lednici a couvací kameru.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, foto: OAD Kolín

Leave a Reply

%d bloggers like this: