První letošní regionální Den železnice odstartuje v sobotu v Horšovském Týně

Dějištěm regionálního Dne železnice se tuto sobotu 17. června stane Horšovský Týn. Jeho hlavní atrakcí budou jízdy parního vlaku z Horšovského Týna do Staňkova a Poběžovic.

Všichni, kteří tuto sobotu navštíví nádraží v Horšovském Týně, se mohou těšit na den plný zábavy na kolejích. Bude se tu totiž konat regionální Den železnice. Návštěvníci se mohou těšit na jízdy parního vlaku, v jehož čele bude historická lokomotiva 354.195 zvaná Všudybylka. Ta poveze dvounápravové historické vozy řady Ci s dřevěnou kostrou skříně, která je vně oplechovaná a uvnitř obložená dřevem. Jedná se o typické lokálkové vozy, které byly v provozu až do osmdesátých let minulého století. Ve vlaku bude zařazen i vyhlídkový vůz.

Parní vlak pojede během dne celkem čtyřikrát, konkrétně dvakrát mezi Horšovským Týnem a Staňkovem a dvakrát mezi Horšovským Týnem a Poběžovicemi.

Na jízdy historickými vlaky se prodávají pouze jednosměrné jízdenky. Za plné jízdné zaplatí cestující 60 Kč, jízdenky pro děti ve věku 6 až 15 let budou stát 40 Kč. V parním vlaku nebudou platit žádné jiné slevy či jízdní výhody. Přeprava jízdních kol není možná.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: České dráhy

Leave a Reply

%d bloggers like this: