Rekonstrukce na plzeňském nádraží je v plném proudu, pokladny se nově přesouvají do dolní haly

Na plzeňském hlavním nádraží pokračuje rekonstrukce památkově chráněné budovy. V horní hale, kde dnes fungují jak pokladny, tak čekárna a služby občerstvení, začnou stavební práce. Prodej jízdenek se proto začátkem prázdnin přesune do dolní haly pod schodiště.

Práce na plzeňském hlavním nádraží začaly v dubnu před dvěma lety. Stavbaři už zrekonstruovali východní část nádražní budovy, upravené prostory začnou využívat první dopravní zaměstnanci. Hotové jsou rovněž dvě menší věže, krátce před dokončením jsou pak práce na hlavní kupoli.

Přístup k novým pokladním přepážkám v dolní hale povede koridory pod prostorovým lešením, cestující se proto musí připravit na menší čekací prostory. Tento stav potrvá podle harmonogramu prací do letošního prosince. Následně se však zpřístupní dolní a horní hala nádražní budovy pro veřejnost a omezení budou již minimální.

V horním patře bude pro zachování přístupu cestujících na nástupiště vytvořen průchozí koridor k výtahům, ve spodním podlaží pak povede do prostoru nových pokladen. S orientací veřejnosti pomůže doplněný informační systém.

Zdroj a foto: Správa železnic, úvodní foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: