Na cestující v metru čekají na začátku prázdnin dvě výluky

Výluky metra proběhnou na lince A i C. Metro se v celé své trase opět rozjede na obou linkách od pondělí 10. července 2023.

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) na začátku letních prázdnin a během červencových svátků vymění v metru na trase C v centru města až 750 původních dřevěných pražců za nové betonové. Práce tentokrát potrvají devět dnů. Z tohoto důvodu bude od soboty 1. července od zahájení provozu do neděle 9. července 2023 do ukončení provozu obousměrně přerušen provoz metra na lince C v úseku Pražského povstání – Muzeum a zavedena náhradní autobusová doprava XC. Kromě toho DPP na trase A zrealizuje další etapu modernizace zabezpečovacího zařízení, proto bude od středy 5. července od zahájení provozu do neděle 9. července 2023 do ukončení provozu obousměrně přerušen provoz metra na lince A mezi stanicemi Želivského a Depo Hostivař. Náhradní dopravu bude zajišťovat tramvajová linka XA a další pravidelné linky tramvají a autobusů.

Výměna původních dřevěných pražců bude tentokrát probíhat přímo ve stanici I. P. Pavlova, na obou staničních kolejích, a také v mezistaničním úseku I. P. Pavlova – Vyšehrad, opět na obou kolejích. DPP zde odstraní 750 původních dřevěných pražců, které pochází ještě ze zahájení provozu metra před téměř 50 lety a nahradí je stejným počtem nových betonových pražců. Na obou lokalitách budou práce probíhat nepřetržitě ve 12hodinových směnách, během každé v počtu cca 40 lidí. Po skončení této výluky bude na trati C vyměněna téměř polovina, 48 % pražců, tj. 9 203 z celkového počtu 19 361 kusů. Další pražce plánuje DPP letos měnit na podzim během prodlouženého víkendu od 17. do 19. listopadu 2023.

Na trase A bude DPP pokračovat další etapou modernizace vlakového zabezpečovače LZA, tentokrát ve stanici Strašnická. Projekt, jehož realizaci DPP zahájil loni na podzim, potrvá do konce příštího roku. Hotovo je zatím ve stanicích Depo Hostivař, Skalka, Želivského a Flora. Letos na podzim DPP plánuje zmodernizoval vlakové zabezpečovače LZA ještě ve stanicích Hradčanská a Malostranská. Červencovou výluku na trase A DPP využije také k výměnám tří nejvíce opotřebených výhybek v depu Hostivař, včetně výměny pražců, kameniva a podbití.

DOPRAVNÍ OPATŘENÍ METRO – LINKA C

Z důvodu opravy trati bude od soboty 1. července 2023 od zahájení provozu do neděle 9. července 2023 do ukončení provozu obousměrně přerušen provoz metra na lince C mezi stanicemi Pražského povstání – Muzeum.

V denním provozu bude zavedena náhradní autobusová doprava XC v trase Pražského povstání – Vyšehrad – I. P. Pavlova – Muzeum – Hlavní nádraží.

DOPRAVNÍ OPATŘENÍ METRO – LINKA A

Z důvodu opravy trati bude od středy 5. července 2023 od zahájení provozu do neděle 9. července 2023 do ukončení provozu obousměrně přerušen provoz metra na lince A v úseku Želivského – Depo Hostivař.

V denním provozu bude zavedena náhradní tramvajová doprava XA v trase Zahradní Město – Nádraží Zahradní Město – Strašnická – Vozovna Strašnice – Želivského – Olšanské hřbitovy, která dále bude pokračovat jako linka č. 15 směr Kotlářka, kde bude ukončena.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: DPP

Leave a Reply

%d bloggers like this: