Nádražní budovu ve Františkových Lázních čeká kompletní rekonstrukce

Správa železnic nyní vyhlásila tendr na zhotovitele stavebních prací. Stavba mají začít na konci letošního roku, hotovo bude na jaře 2025.

Razantní proměny za dohledu památkářů dozná vnější plášť budovy. Historický vzhled se vrátí fasádě i přístřešku nad prvním nástupištěm, a to s použitím tradičních materiálů. Obnovy do původního stavu se dočkají také okna a dveře.

Práce v interiéru budovy zahrnou kompletní rekonstrukci všech povrchů – podlah, stěn a podhledů, dále výměnu a repasi dveří. Zmodernizuje se odbavovací hala i pokladny, současně vznikne moderní zázemí pro Správu železnic a dopravce. Výměnou a modernizací projdou také všechny vnitřní instalace a rozvody. V horních patrech dojde ke změnám vnitřních dispozic 11 bytů.

Bezbariérově upraveno bude také nejbližší okolí – hlavní vstup do odbavovací haly a nově vzniklé přístupové chodníky okolo budovy přímo na 1. nástupiště. V těsné blízkosti objektu se cestující mohou těšit na parkovací stání pro kola, cykloboxy a nabíječky pro elektrokola. Předpokládané investiční náklady stavby dosahují 201 milionů Kč.

Fasádě objektu se vrátí původní historický vzhled (zdroj vizualizace: Správa železnic)

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: Správa železnic

Leave a Reply

%d bloggers like this: