DPMÚL přistoupí ke změně dopravní obslužnosti do oblasti sídliště Mojžíř

Město Ústí nad Labem a Městský obvod Ústí nad Labem – Neštěmice ve spolupráci s Dopravním podnikem města Ústí nad Labem (DPMÚL) přistoupí ke změně dopravní obslužnosti do oblasti sídliště Mojžíř.

Od pondělí 31. července tak dojde na lince 57 ke zkrácení trasy. Nově bude oblast Mojžíře obsluhována autobusy pouze v úseku mezi zastávkami OD Květ – Mojžíř a zpět.

„Jde o další krok ve snaze ochránit slušné obyvatele a cestující, řidiče MHD, vozidla dopravního podniku a zároveň zklidnit situaci v této problémové lokalitě,“ uvádí DPMÚL v tiskové zprávě.

Trolejbusová linka číslo 57 je dlouhodobě nejvíce zatížena neplatícími cestujícími a řidiči odmítají ve stávajícím systému na lince jezdit. „Prakticky pokaždé musejí vozy projít generálním úklidem. Řidiči čelí agresi cestujících, jednu z našich řidiček cestující z Mojžíře nedávno poplivali,“ popisuje primátor Petr Nedvědický.

„Věřím, že slušní cestující ocení, že budou cestovat v čistém voze a v bezpečí, byť to pro ně bude znamenat jeden přestup navíc. Obyvatel ostatních částí městského obvodu se změna téměř nedotkne. Dopravní obslužnost z a do Neštěmic bude nadále zajištěna standardně linkou číslo 51, která bude nově doplněna ještě linkou číslo 58 v celodenním provozu ze Skalky na Klíši a zpět,“ říká starostka městského obvodu Ústí nad Labem – Neštěmice Yveta Tomková.

„Z důvodu maximální eliminace cestujících bez platného jízdního dokladu bude na lince platit celodenní nástup předními dveřmi. Na bezpečnost a pořádek ve vozidlech budou dohlížet asistenti přepravy a strážník městské policie. Pro zvýšení ochrany zdraví a majetku bude vozidlo vybaveno kamerovým systémem,“ doplňuje za DPMÚL výkonná ředitelka Simona Mohacsi.

Zdroj: DPMÚL

Leave a Reply

%d bloggers like this: