Společnost Flix rozšiřuje svoji síť linek, první spoje vyjedou do Finska

Od 27. července 2023 propojí zelené autobusy FlixBus 9 finských měst s kontinentální Evropou.

Linka povede z Polska přes baltské země Litvu, Lotyšsko a Estonsku do Finska. První autobusy budou vyjíždět z Varšavy v Polsku a končit ve finské Vaase, včetně cesty trajektem z Tallinnu do Helsinek. Díky tomuto rozšíření FlixBus propojuje finská města mezi sebou i se střední Evropou a poskytuje služby ze severu na jih napříč kontinentem.

Ve Finsku zastavují autobusy na cestě ve městech Vaasa, Närpes, Rauma, Latila, Raisio, Kupittaa, Salo, Lohja a Helsinky. Trasa pokračuje přes Estonsko, Lotyšsko a Litvu, než se dostane na konečnou zastávku v polské Varšavě. Díky jedinému přestupu se cestující z Finska mohou dostat do dalších evropských měst, jako je Berlín, Vídeň nebo Bratislava. Cena jízdenky z Varšavy do Helsinek začíná na 1329 Korunách, z Prahy lze s přestupem ve Varšavě cestovat při včasném nákupu od 2078 Korun.

“Vstupem společnosti Flix na finský trh jsme dosáhli zásadního milníku v propojení všech kontinentálních zemí EU. Plníme naše poslání nabízet cenově dostupné a udržitelné možnosti cestování pro každého. Věříme, že poskytováním pohodlné dopravy v globálním měřítku způsobíme revoluci na trhu. Zejména nyní, kdy lidé projevují zájem o svůj dopad na životní prostředí, chceme vytvářet správné příležitosti, aby si vybrali hromadnou dopravu a snížili svou uhlíkovou stopu.”, řekl André Schwämmlein, generální ředitel společnosti Flix.

Na základě svého obchodního modelu FlixBus spolupracuje s místními autobusovými partnery po celém světě, kteří pak zodpovídají za běžný provoz autobusů. První linku do Finska bude provozovat litevská dopravní společnost Ollex a provozovatel trajektů Tallink. Spoluprací společností Tallink a FlixBus mohou cestující spojit autobus s cestou trajektem na jednu jízdenku a dorazit do Finska s jedinou rezervací.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj a foto: FlixBus

Leave a Reply

%d bloggers like this: