Začátkem září startuje nová autobusová linka, propojí Středočeský a Ústecký kraj

Nové spojení mezi Ústeckým a Středočeským krajem startuje v sobotu 2. září 2023.

Provoz nové autobusové linky číslo 413 zajistí společnost ČSAD Střední Čechy. K dohodě Středočeského a Ústeckého kraje došlo v reakci na náhlý nárůst cen přepravy komerčního dopravce BusLine LK i rozhodnutí o ukončení jeho činnosti.

Linka číslo 413 bude začínat v Praze u stanice metra Letňany a až do Nové Vsi pojede po dálnici D8. Nově obslouží např. obce Ledčice, Straškov-Vodochody, Doksany či Terezín. V Litoměřicích bude linka ukončena na autobusovém nádraží, o víkendech pojede až k hornímu vlakovému nádraží.

Jezdit bude každý den, v ranní špičce pojede cca po půl hodině, odpoledne každou hodinu a v ostatních obdobích všedního dne a o víkendech bude interval 120 minut. Cesta z Litoměřic k metru Letňany potrvá cca 65 minut.

„Zavedení linky 413 bude pro cestující znamenat komfortnější dopravu – jízdné pro ně bude díky Tarifu PID levnější a přepravovat je budou moderní vozidla odpovídající nárokům dnešní doby. Linka 413 nově zastaví v zastávce Doksany-škola a obslouží i zastávky v centrech Dušníků a Ledčic,“ uvedl Zdeněk Šponar, ředitel IDSK.

Na nové lince bude platit tarif DÚK z Litoměřic po Novou Ves, tarif PID pak v celé délce trasy. Kromě jednotlivého jízdného si mohou cestující pořídit i jízdenky časové – měsíční, čtvrtletní i roční, k nimž se přirozeně váží slevy dle platných smluvních a tarifních podmínek DÚK a PID.

JÍZDNÍ ŘÁD LINKY ČÍSLO 413

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: PID a Ústecký kraj

Leave a Reply

%d bloggers like this: