V Ostravě se mění od pondělí trasy některých linek, nejvíce změn nastane v Porubě

Od pondělí 4. září čeká na cestující v Ostravě ukončení omezeného prázdninového provozu a nové linkové vedení autobusů, které přináší nejen cestujícím v Porubě řadu výhod, především zajištění častějšího a rychlejšího spojení Fakultní nemocnice Ostrava s dalšími oblastmi Poruby.

Novinkou je změna trasy u linek 40 a 58, které si od zastávky Poruba,vozovna ve směru k FNO vyměnily své koncové úseky. Linka 40 jede nově přes Alšovo náměstí přímo k FNO a dále k porubské radnici. Naopak linka 58 jede přes Oblouk a Nábřeží SPB na konečnou zastávku Poruba,Studentská. Tento krok přináší zvýšení efektivity provozu a rychlejší spojení 7. obvodu s FNO. Novinka v prodloužení linky 54 přináší také častější přímé spojení 5. porubského obvodu a části Hlavní třídy s FNO. Nově je celotýdenně prodloužena o úsek Alšovo náměstí – Poruba,U Nemocnice – Studentské koleje.

Další významnou změnou je prodloužení linky 45. Ta je ve špičce pracovního dne prodloužena o úsek Poruba,garáže – Duha – Dílny DP Ostrava, a doplní možnosti spojení mezi 8. obvodem a centrem Poruby.

Od září je upravena také trasa linky 39. V dopoledních hodinách zajíždějí všechny spoje linky 39 obousměrně přes zastávku Třebovice,Tesco k OC Galerie.

Dále došlo také ke změnám na linkách přijíždějících do Poruby z oblasti Plesné. Linka 51 je zrušena a její spoje byly převedeny do linek 47 a 58, což vyhovuje především občanům této městské části, kteří také změnu požadovali.

 Po letních prázdninách se obnovuje provoz na linkách 6, 20, 92 a 109. Zpět do svých původních tras se vrátí autobusové linky po ukončení výluk na ul. Mitrovická, Plzeňská a Jasénky. Také linky X3 a 51 budou nahrazeny, a to linkami 3 a 58. Zrušena bude linka X55 pro konec výluky a linka 91, jezdící mezi zastávkami Poruba,Vřesinská a Vřesina, Skalka, pro nízkou vytíženost. Po upravených trasách pojedou linky 3, 11, 55, 56, 57, 59, 97, 99 a 106.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: DPO

Leave a Reply

%d bloggers like this: