Opava pokřtila tři nové trolejbusy od Škody

Opavský dopravní podnik převzal od skupiny Škoda Group tři dvanáctimetrové trolejbusy Škoda T’CITY 36 Tr začátkem srpna tohoto roku.

Od tohoto týdne začal MDPO vypravovat nové trolejbusy do pravidelného provozu. Tomu předcházel slavnostní křest a pojmenování vozů, které jsou v Opavě již tradicí.

„A jelikož se tradice neporušuje, i nové trolejbusy byly pojmenovány žáky základních škol: Josef Bittomský ze ZŠ Otická – “TURBOUŇ”, Antonín Stibor ze ZŠ Suché Lazce – “DINOPARK” a Radka Konečná ze ZŠ T. G. Masaryka – “GALAXÍK”,“ uvádí k trolejbusům MDPO.

Nové trolejbusy Škoda T’CITY 36 Tr v Opavě (foto: MDPO)

Městský dopravní podnik Opava uzavřel smlouvu se Škoda Group na dodávku tří trolejbusů v červnu loňského roku. Nová vozidla byla dodána přesně do 14 měsíců od podpisu. Celková hodnota zakázky je 25,5 milionů Kč.

Nové klimatizované trolejbusy Škoda T’CITY 36 Tr jsou vyvinuty ve spolupráci se sesterskou společností Temsa, jež vyrobila novou generaci karoserie. Škoda přidala trakční zařízení, které je srdcem nového produktu.

Jedná se o nejnovější model s  délkou 12 metrů, nízkopodlažní konstrukcí, maximální rychlostí 65 km/h a kapacitou 85 cestujících. Ve výbavě nechybí celovozová klimatizace, USB porty pro dobíjení drobné elektroniky ani kamerový systém.

V roce 2020 Škoda Group dodala do Slezska plně klimatizované vozy Škoda 32 Tr. Ještě předtím – v roce 2018 – flotila dopravního podniku posílila o deset nových škodováckých vozidel.

  • Základní technické parametry trolejbusu Škoda T’CITY 36 Tr
  • Délka 12 020 mm
  • Šířka 2 550 mm
  • Výška 3 420 mm
  • Max. rychlost 65 km/h
  • Celkový počet cestujících 85

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: Škoda Group a MDPO

Leave a Reply

%d bloggers like this: