Skupina Flix ohlásila nejúspěšnější první pololetí v historii společnosti

S celkovým obratem 860 milionů euro v období od ledna do června 2023 dosáhla skupina Flix 54% růstu ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku.

Od ledna do konce června 2023 cestovalo více než 36 milionů cestujících po celém světě autobusy FlixBus, Greyhound a Kamil Koç a vlaky FlixTrain, což odpovídá 53% nárůstu objemu přepravy oproti roku 2022. Celkové příjmy skupiny Flix dosahují 860 milionů euro, což představuje nárůst o 54 % ve srovnání s 557 miliony euro mezi lednem a červnem předchozího roku.

Společnost letos spustila první linky do Finska a Řecka a výrazně rozšířila svou síť spojů v Brazílii. Flix je v současné době aktivní ve 41 zemích po celém světě. Na silnice v Chile vyjedou zelené dálkové autobusy do konce roku 2023. Za fiskální rok 2023 očekává Flix nárůst celkového obratu o více než 25 % a EBITDA marži v řádech jednotek procent.

Jen v Evropě bylo přepraveno více než 24 milionů cestujících, což je o 75 % ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku. Tržby dosáhly 477 milionů euro, což představuje nárůst o 91 %. Jen v červnu bylo do sítě Flix připojeno přes 2 000 evropských zastávek. S prvními linkami do Finska a Řecka je do sítě zelených spojů připojena celá kontinentální část EU.

Společnost se zavazuje k uhlíkové neutralitě v Evropě do roku 2040 a zaměřuje se na transformaci vozového parku. Prvních pět autobusů FlixBus jezdících na LNG (zkapalněný plyn) má být ve spolupráci se společností Scania v příštích měsících nasazeno na vnitrostátní německé linky. Do roku 2025 má být v provozu celkem 50 vozidel na bioplyn.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: Flix

Leave a Reply

%d bloggers like this: