První část rekonstrukce stanice Praha-Smíchov je v plném proudu

První část rekonstrukce stanice Praha-Smíchov odstartovala začátkem září.

Hlavní náplní je vytrhávání části kolejí, demontáž trakčního vedení a demontáž lávky pro pěší, která umožňuje přístup do Radlické ulice. Zhotovitelem těchto prací byla vybrána společnost STRABAG Rail.

„Jediný vliv na cestující bude mít snesení vybraných staničních kolejí, což bude znamenat prodloužení jízdy vlaků ve směru na Žvahov a Hostivice. V místě přerušené staniční koleje číslo 6 se vybuduje provizorní nástupiště o délce 100 metrů. Stavbaři dále provedou demontáž trakčního vedení, přeloží kabely napájecího vedení z trafostanice a upraví veřejné osvětlení. Současně se odstraní dopravní kancelář v místě pod stávající lávkou,“ uvedla Správa železnic.

Během této etapy dojde i k demontáži velmi využívané ocelové lávky z Nádražní do Radlické ulice. Tu má v budoucnu nahradit nové bezbariérové přemostění.

Rekonstrukce smíchovské stanice je rozdělena na více etap. Druhá etapa, pro kterou se nyní hledá zhotovitel stavebních prací, zahrnuje kompletní přestavbu kolejiště, obnovu tří stávajících nástupišť a vybudování nového čtvrtého nástupiště, které budou využívat zejména vlaky na trase takzvaného Pražského semmeringu, tedy ve směru na Prahu-Zličín a Hostivice.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: Správa železnic

Leave a Reply

%d bloggers like this: