Stávka odborářů v Německu ovlivní provoz mezistátních vlaků

Stávka odborové organizace GDL proběhne v Německu od středy 15. 11. 2023 od 22:00 hod. do čtvrtka 16. 11. 2023 do 18:00 hod.

Provoz mezistátních vlaků mezi ČR a Německem bude tak částečně omezen. V dálkové dopravě bude mít stávka vliv na vlaky EC Praha – Berlin – Hamburg / Kiel / Flensburg (pojedou jen v úseku Praha – Dresden nebo Praha – Děčín a zpět). V regionální dopravě nepojedou spěšné vlaky Cheb – Nürnberg. S menšími omezeními je potřeba počítat u některých spojů již dnes ve večerních hodinách ve směru do Německa a v pátek v ranních hodinách ve směru z Německa.

„Cestujícím doporučujeme během stávky do Německa necestovat. Vracení jízdních dokladů vydaných na ČD pro datum jízdy 15. a 16. listopadu 2023 z a do Německa, v rámci Německa a v tranzitu přes Německo provádí ČD beze srážky. Jízdenky vydané v předprodeji z a do Německa, v rámci Německa a v tranzitu přes Německo na data cesty 15. a 16. listopadu 2023 mohou být použity kdykoliv od 15. listopadu do 23. listopadu 2023. U jízdenek je zrušena vazba na konkrétní vlak. Cestujícím doporučujeme pro nové cesty zakoupení místenek,” uvádí mluvčí Českých drah Lukáš Kubát.

Leave a Reply

%d bloggers like this: