Do ulic Ostravy vyjela vánoční tramvaj, první jízdou podpořila Tyrkysovou sbírku

V Ostravě vyjela tramvaj Škoda 39T vyzdobená svátečními motivy a LED osvětlením.

Svou první jízdou podpořila Tyrkysovou sbírku, kterou pořádá Dopravní podnik Ostrava s Nadačním fondem KŘÍDLENÍ již šestým rokem. Nejen ve vyzdobené tramvaji, ale i v celé síti MHD mohou cestující přispívat u dobrovolníků s kasičkami na projekty místních neziskovek. Dobrovolníci s asistenty přepravy budou v MHD až do pátku 24. listopadu. TyrkysOVA!!! sbírka však potrvá až do konce měsíce, kdy vyvrcholí předáním šeku na akci Advent plný křídlení.

„Letos poprvé mohou cestující na potřebné přispět v naší tyrkysové MHD i bezkontaktní platební kartou přes platební terminál u dobrovolníků. Cestující si také v aplikaci Moje DPO mohou zakoupit Tyrkysovou jízdenku. Stojí 50 korun, je platným jízdním dokladem a její celý výtěžek putuje na transparentní účet. Všem, kteří pomáhají, děkujeme,“ uvádí Daniel Morys, předseda představenstva a generální ředitel DPO.

Ostravská vánoční tramvaj bude vypravována až do konce ledna 2024 na různé linky, aby se pravidelně objevovala v jednotlivých městských obvodech a potěšila co nejvíce Ostravanů. Její aktuální jízdní řád bude zveřejněn vždy s několikadenním předstihem na www.dpo.cz/vanocnitramvaj.

Leave a Reply

%d bloggers like this: