Karlovarský kraj přebírá 170 nových vozů na CNG

Karlovarský kraj uzavřel v loňském roce smlouvu se společností KAR group a SOR Libchavy na dodání 170 vozidel na CNG.

Nové vozy jsou postupně přiváženy do Karlových Varů a dalších měst kraje. Celkem bude dodáno 109 příměstských vozů ROŠERO FIRST FCLLI CNG a 61 autobusů SOR ICNG 10,5 od libchavského výrobce. Oba typy se představí veřejnosti i na veletrhu CZECHBUS v pražských Letňanech.

S příchodem nového roku bude s těmito novými vozidly Dopravní podnik Karlovy Vary zajišťovat meziměstské linky na Chebsku, Sokolovsku a Karlovarsku. Zakázku získal společným zadáním od Karlovarského kraje a Statutárního města Karlovy Vary. 30 nových vozů pak převezmou menší regionální dopravci.

Zakázka na zajištění dopravní obslužnosti pro Karlovarský kraj se skládala ze čtyř oblastí a byla vypsána na deset let. Nákup nových autobusů zajistil Karlovarský kraj, který je dopravcům pronajme.

„Náš dopravní podnik uspěl ve třech oblastech a pouze na Toužimsku a Žluticku budou přepravu cestujících zajišťovat malí dopravci. Pro náš městský dopravní podnik se jedná o další výrazný růst. Doposud zajišťoval městskou hromadnou v Karlových Varech a Ostrově. Dále má zájezdovou dopravu a obsluhoval i několik meziměstských linek. Zajištění dopravní obslužnosti pro většinu území kraje je velká výzva a zároveň velká zodpovědnost,“ doplnil náměstek karlovarské primátorky Tomáš Trtek.

Leave a Reply

%d bloggers like this: