DPP vypravil o prvním březnovém víkendu tramvaje T2 na linku číslo 2

Dopravní podnik hl.m.Prahy přichystal  o prvním březnovém víkendu možnost svezení s  tramvajemi T2 na dvou pořadích linky číslo 2. Zájemci o první jízdu na lince č. 2 si tak mohli zakoupit jízdenku přímo ve voze.

Vůz T2 v nástupní zastávce Nádraží Braník, 7.3.2020.

Tyto vozy vyrobené ve vagónce Tatra Smíchov jezdily dříve v Liberci a v Ostravě. V Praze posílí hrstku historických vozů vypravovaných denně na nostalgickou linku 23. Na jejich zprovoznění v uplynulých týdnech  pracovali technici DPP, historický vzhled jim loni vrátili pracovníci ostravské společnosti EKOVA ELECTRIC.

Zastávka Národní třída, 7.3.2020.

„Nápad vrátit tramvaje T2 zpět do pražské MHD přišel ještě předtím, něž poslední vůz Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ) v listopadu 2018 definitivně vyřadil z provozu. Realizace tohoto projektu se tak povedla v poměrně krátkém čase cca 15 měsíců. Tímto bych chtěl poděkovat všem subjektům i jednotlivcům, kteří se na jeho zdárné realizaci podíleli, především zástupcům vedení DPMLJ, společnosti EKOVA ELECTRIC, jíž se povedl oběma vozům vrátit velmi zdařilý historický vzhled a v neposlední řadě mým kolegům z DPP, kteří uplynulé 2 měsíce intenzivně pracovali na oživení obou vozů. Po projektu T3 Coupé je to další zajímavý kousek do pestré mozaiky pražské MHD,“ uvedl Jan Šurovský, člen představenstva DPP a technický ředitel – Povrch.

Vůz T2 a T6A5 ve smyčce Nádraží Braník, 8.3.2020.
Vůz 6003 ve výstupní zastávce Sídliště Petřiny, 8.3.2020.
Vůz 6003 ve výstupní zastávce Sídliště Petřiny, 8.3.2020.
Výstupní zastávka Nádraží Braník, 7.3.2020.
Tramvajová smyčka Nádraží Braník, 9.3.2020.

Dopraváček, zdroj: DPP

Leave a Reply

%d bloggers like this: