Doprava Ústeckého kraje finišuje s přípravou mobilní aplikace DÚKapka

Novou mobilní aplikace pro cestující integrovanou dopravou Ústeckého kraje bude možné stáhnout z Google Play či App Store. Uživatel bude mít dvě možnosti buď se zaregistrovat a vytvořit si vlastní účet, nebo používat aplikaci bez přihlášení – anonymně.

Mezi její hlavní funkce bude patřit nákup jízdních dokladů, vyhledávání spojení, zobrazení aktuální dopravní situace, jako jsou mimořádnosti, výluky či zpoždění nebo také zobrazení polohy spoje.

V DÚKapce cestující nalezne i dopravní mapy se zobrazením zastávek a navigace k nejbližší zastávce, informace o předprodejních a informačních kancelářích integrovaných dopravců a základní informace o tarifu a smluvních přepravních podmínkách DÚK.

Je pozitivní, že se již tento podzim podaří náš přínos hygienicky bezpečnějšímu cestování veřejnou dopravou, kdy se ještě zmenší a zkrátí kontakt mezi cestujícími a řidiči či průvodčími. Jízdenku v mobilu zaplatí cestující jednoduše platební kartou,“ popsal DÚKapku náměstek hejtmana Jaroslav Komínek.

První verzi DÚKapky Doprava Ústeckého kraje již testuje pro Android i IOS. DÚKapku budou uznávat všichni dopravci v DÚK.

DÚK

Leave a Reply

%d bloggers like this: