Dvoupodlažní autobusy Scania vyjely do pravidelného provozu

Pondělí 2. listopadu 2020 se zapsalo do historie dopravního podniku v Ostravě. Do pravidelného provozu byl na linku MHD vypraven dvoupodlažní autobus. Ostrava se tak stala prvním městem v České republice, kde dopravní podnik dvoupodlažní autobusy nasadil na pravidelnou linku MHD.

Cestující se mohli svézt doubledeckerem na lince číslo 78 z Poruby do Hrabové. V letní sezóně spojí na speciální lince číslo 88 ZOO a Dolní oblast Vítkovice vždy o víkendech a státních svátcích v Česku a Polsku.

Klimatizované autobusy jsou zhruba 4 metry vysoké a mají wi-fi připojení.  Dopravní podnik Ostrava zaplatil za každý autobus necelých 14,5 milionů korun.

Autobusy s pohonem na CNG byly od srpna v areálu společnosti Scania Czech Republic v Paskově, kde byly dovybaveny kamerovým, informačním a odbavovacím systémem. Během října převzal Dopravní podnik Ostrava autobusy od výrobce. Doubledeckery jsou vypravovány z provozovny Hranečník a označeny ev.č. 7991 a 7992.

„Mám ohromnou radost. To není událost jen pro dopravní podnik, to je událost pro celé město i region. Pevně věřím, že se oba doubledeckery brzy stanou dalším symbolem Ostravy a že si je naši pravidelní cestující i turisté oblíbí. Důležité je také připomenout, že jezdí na CNG. Ani v tomto případě jsme totiž neslevili z našeho dlouhodobého cíle, kterým je ostravská MHD bez dieselu,“ říká generální ředitel DPO Daniel Morys.

Dopraváček / Martin Dufek

Leave a Reply

%d bloggers like this: