Ústecký kraj podepsal smlouvu s ČSAD Slaný, to vystřídá Arrivu na příměstských linkách na Teplicku

Od prosince příštího roku bude zajišťovat příměstskou autobusovou dopravu na Teplicku společnost ČSAD Slaný, která tak vystřídá Arrivu. Společnost Arriva City bude příměstskou dopravu na Teplicku zajišťovat do konce listopadu 2021.

Smlouvu o veřejných službách v přepravě cestujících podepsal za objednavatele hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller a za dopravce jednatelka Kateřina Kratochvílová.

Společnost ČSAD Slaný patří do dopravního koncernu společnosti ICOM transport, a. s. Zakázky budou provozovány po dobu deseti let s platností od 1. prosince 2021.

Nové smlouvy mají nižší cenu než současný provoz. Autobusovou dopravu na Teplicku momentálně obstarává společnost Arriva City, s. r. o. v subdodávce pro Dopravní společnost Ústeckého kraje, p. o. Ta tak bude zajišťovat dopravní obslužnost ve zmíněném regionu až do konce listopadu 2021,“ uvedl vedoucí Odboru dopravy a silničního hospodářství Jindřich Franěk.

Dopravce bude mít nyní 12 měsíců na zajištění vozového parku a personálu a dalších příprav na provoz.

Dopravce ČSAD Slaný pro Ústecký kraj zajišťoval dopravu již v minulosti v oblastech Litoměřicka, Litvínovska a Bílinska od roku 2006 do konce roku 2019.

TZ Ústecký kraj s úpravami redakce

Leave a Reply

%d