OBRAZEM: Společnost ZSSK ukázala interiér nových jednotek pro Vysoké Tatry

Připomeňme si, že v pátek 15. ledna přivezly kamiony do Popradu první z pěti hybridních jednotek, kterými bude ZSSK od června (po dokončení rekonstrukce trati Štrba – Štrbské Pleso) zajišťovat obyvatelům i turistům ve Vysokých Tatrách propojení v rámci sítě Tatranskej elektrickej železnice (TEŽ) a ozubnicové železnice (OŽ).

Jednotka je vybavena moderními bezpečnostními a informačními systémy, díky čemuž budou mít cestující k dispozici informace o trase a aktuální poloze vlaku či označení a směřování jednotlivých vozidel. Součástí je i kamerový systém a zařízení pro počítání cestujících. Samozřejmostí je klimatizace, elektrické zásuvky či Wi-Fi připojení na internet a nechybí prostor na odkládání kol, lyží, snowboardů a kočárků. Ozubnicová jednotka má bezbariérový vstup a vyčleněné prostory pro imobilní cestující.

Do provozu bude do konce roku 2021 postupně nasazeno 5 OEJ. Nové jednotky budou moci jezdit i na tratích Štrbské Pleso – Starý Smokovec – Poprad a Starý Smokovec – Tatranská Lomnica.

V pátek 22. ledna 2021 dorazila do Popradu i nová multifunkční lokomotiva od společnosti Stadler. Sloužit bude na ozubnicové železnici (OŽ) i na tratích Tatranskej elektrickej železnice (TEŽ). Lokomotiva má elektrický a naftový pohon a splňuje nejnovější ekologické normy.

Skládání nové hybridní jednotky

V pátek 22. ledna 2021 dorazila do Popradu i nová multifunkční lokomotiva od společnosti Stadler

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj a foto: ZSSK

Leave a Reply

%d bloggers like this: