Společnosti DB Regio Bayern a Siemens Mobility podepsaly smlouvu na dalších 31 regionálních elektrických jednotek

Společnost DB Regio Bayern si u společnosti Siemens Mobility objednala 31 regionálních jednotek, které budou provozovány na tratích mezi městy Mnichov, Pasov a Řezno. Jde o vozidla dvou typů, společnost Siemens Mobility dodá 25 semidvoupodlažních elektrických trakčních jednotek Desiro HC a šest nízkopodlažních elektrických trakčních jednotek Mireo. Do osobní dopravy mají být nová vozidla nasazena se změnou jízdního řádu v prosinci 2024.

Zkratka HC znamená High Capacity, tedy velkokapacitní vozidlo, určené pro příměstské železnice se silnou a stále rostoucí přepravní poptávkou. Pro docílení velké přepravní kapacity, a to zejména ve spodních snadno přístupných podlažích, což je též důležité pro urychlení nástupu a výstupu cestujících na zastávkách a tím i zvýšení cestovní rychlosti, je použita inovativní semidvoupodlažní koncepce. Ta spočívá v kombinaci čelních trakčních nízkopodlažních jednopodlažních vozů s elektrickou výzbrojí na střeše a vložených netrakčních dvoupodlažních vozů. Umístění technických zařízení na střeše trakčních vozů minimalizuje potřebu umisťovat tyto komponenty ve strojovnách uvnitř ve vozech. Díky tomu slouží prakticky celá půdorysná plocha vozů cestujícím. A to zejména v podobě přepravních oddílů se sedadly, bezbariérového oddílu pro přepravu osob na vozíku, nástupních prostor, volně průchozích mezivozových přechodů, toalet a četných víceúčelových prostor pro přepravu jízdních kol, dětských kočárků i dalších předmětů.

Naše regionální jednotky Desiro HC a Mireo znamenají lepší zážitek z jízdy a pohodlí pro cestující, maximální dostupnost a udržitelnost. Obě technologické platformy jsou velmi oblíbené a již na mnoha trasách výrazně zvýšily spokojenost cestujících. Jsme rádi, že jsme obdrželi objednávku na výrobu 25 jednotek Desiro HC a šesti jednotek Mireo pro síť Dunaj-Isar,“ řekl Albrecht Neumann, generální ředitel Kolejových vozidel společnosti Siemens Mobility.

Jednotky Desiro HC jsou určeny pro použití na lince RE 3 Mnichov Hbf – Landshut Hbf – Plattling – Passau Hbf. Do doby, než dojde k otevření 2. kmenové trati S-Bahn v Mnichově, budou také provozovány na lince RB 33 (Mnichov Hbf) – Freising – Moosburg – Landshut Hbf.

Jednotky Mireo budou provozovány na lince RE 22 (letištní expres) Mnichov – terminál letiště – Landshut Hbf – Regensburg Hbf. Po zprovoznění 2. kmenové trati S-Bahn budou vozidla z linky RB 33 využívána ke zkrácení intervalu mezi vlaky v dopravní špičce mezi Mnichovem a Řeznem nebo Plattlingem.

Čtyřvozové semidvoupodlažní jednotky Desiro HC disponují 350 místy k sezení ve 2. třídě a 20 místy v 1. třídě. Pro dosažení větší flexibility a většího prostoru je možné spojit a společně provozovat až tři spřažené čtyřvozové jednotky Desiro HC.

Čtyřvozová jednopodlažní jednotka Mireo nabízí 250 míst k sezení ve 2. třídě a 14 míst v 1. třídě. Na nástupištích se standardní výškou 760 mm nad temenem kolejnic mohou uživatelé invalidních vozíků nastupovat a vystupovat bez asistence. U každého vchodu do vozu se nachází víceúčelový prostor a jednotky jsou bezbariérové, vhodné i pro cestující se sníženou pohyblivostí. Kromě toho je ve vozidle též k dispozici zvedací plošina (výtah), který pomáhá uživatelům invalidních vozíků při nastupování a vystupování v zastávkách s nízkými nástupišti. Informační systém pro cestující v reálném čase poskytuje aktuální časy příjezdu a odjezdu a nabízí možnosti dalších spojení na každé zastávce. Vozidla jsou vybavena speciálními rastrovanými okenními skly, vyvinutými společností Siemens Mobility, které významně zlepšují příjem mobilního signálu uvnitř vozů.

Zdroj: TZ Siemens Mobility

Leave a Reply

%d bloggers like this: