V sobotu vyjíždí Chodský cyklobus na trase Plzeň – Domažlice – Kdyně a zpět

V sobotu 14. srpna u příležitosti Chodských slavností startuje nová autobusová linka na trase Plzeň – Domažlice – Kdyně a zpět. Jezdit bude každý víkend až do konce prázdnin. Provozuje ji Z-Group bus, divize ČSAD autobusy Plzeň. Využít ji mohou i cestující bez přepravy kola.

Autobus jedoucí po trase Plzeň – Líně – Stod – Holýšov – Staňkov – Horšovský Týn – Draženov – Domažlice – Kdyně vyjíždí z Plzně v 7:55 ze zastávky Severka, resp. v 8:15 z Centrálního autobusového nádraží (CAN) v Husově ulici. Zpět ze Kdyně se vrací v 17:15 z autobusového nádraží, do západočeské metropole pak přijede okolo sedmé hodiny. Během konání Chodských slavností pak pojedou ještě extra spoje na trase Kdyně – Domažlice a zpět.

ČSAD autobusy Plzeň se vrací na linku Domažlice – Plzeň a spojení zahajujeme právě u příležitosti Chodských slavností provozem cyklobusu. Dle zájmu cestujících a počasí jsme připraveni prodloužit provoz Chodského cyklobusu až do neděle 3. října,“ sdělil ředitel divize ČSAD autobusy Plzeň autobusového dopravce Z-Group bus Václav Königsmark.

Do Chodského cyklobusu se vejde až 24 jízdních kol. Cena za přepravu jízdního kola je jednorázově 30 Kč bez ohledu na přepravovanou vzdálenost. Cena za přepravu osob se řídí dle zvláštního ceníku podle vzdálenosti za ujetý kilometr.

Na nové autobusové lince jsou uznávány všechny státní slevy pro děti, studenty a seniory. Nadto dopravce Z-Group bus a.s, Divize ČSAD autobusy Plzeň poskytuje další komerční slevy jako zpáteční jízdné se slevou 20 % nebo nižší jízdné při bezhotovostní platbě z čipové karty ČSAD anebo Plzeňskou kartou (sleva 15 %).

Rezervovat jízdenku a místenku pro osoby je možné na různých nástupních místech a pohodlně také přes internet např. z adresy http://www.csadplzen.cz/e-jizdenka.

Jízdenku včetně místenky lze zakoupit rovněž ve všech kamenných kancelářích AMSBUS v Česku i na Slovensku. Cena místenky u tzv. elektronické jízdenky nebo u místenky z klasické prodejny je ZDARMA.

Dovozné za jízdní kolo se platí vždy pouze přímo u řidiče autobusu při nástupu, předprodej není možný. Cestující, kteří si zakoupí jízdenku v předprodeji, však mají automaticky rezervováno místo pro jízdní kolo v cyklovleku.

Zdroj a foto: Z-Group bus a.s.

Leave a Reply

%d bloggers like this: