Od 1. září rozjíždí dopravce ČSAD autobusy Plzeň program pro seniory s názvem Dostupná Šumava

Autobusové zájezdy do malebných zákoutí přírody Národního parku Šumava začínají ve středu 1. září a potrvají do 28. října, celkem se pojede 26 termínů. Dopravce Z-Group bus a.s., ČSAD autobusy Plzeň si však přichystal řadu inovací, novinkou jsou třeba nová nástupní místa.

Díky příznivým protiepidemickým opatřením spouští dopravce ČSAD autobusy Plzeň a Správa národního parku Šumava kompletní podzimní část Dostupné Šumavy. Ve středu 1. září se znovu rozjíždí jeden z nejstarších návštěvnických programů na Šumavě. Sérii celodenních autobusových výletů s průvodcem pro seniory a osoby se sníženou mobilitou pořádá Národní park Šumava společně s ČSAD autobusy Plzeň již 23 let.

Speciálně vypravované autobusy pojedou vždy v úterý, ve středu a ve čtvrtek. Jezdit se bude po stejných trasách a místech jako loni a letos na jaře, protože sezona byla díky koronaviru velmi omezená. Účastníci celodenních výletů navštíví například kostely v Dobré Vodě a Hůrkách, jezero Laka, Enviromentální středisko Špičák, Pancíř s rozhlednou, bývalý Starý Brunst nebo meandry Křemelné a bývalou vesnici Zhůří u Kepel.

„O Dostupnou Šumavu je každý rok obrovský zájem. Loni a letos na jaře byl projekt podstatně omezen kvůli koronaviru. Díky příznivým protiepidemickým opatřením už můžeme konečně zase vyjet. Pro letošní podzim jsme přichystali několik inovací, jednou z nich jsou nová nástupní místa v Plzeňském i Jihočeském kraji,“ sdělil ředitel divize ČSAD autobusy Plzeň autobusového dopravce Z-Group bus Václav Königsmark.

Celodenní výlety zajišťuje dopravce moderními klimatizovanými autobusy. V případě poptávky ze strany cestujících na přepravu elektrického vozíku nasadí ČSAD autobusy Plzeň nízkopodlažní autobus s potřebnou kapacitou.

Cena zájezdu činí 350 až 500 Kč za osobu v závislosti na nástupním místě. Cena zahrnuje dopravu a odborného průvodce šumavským prostředím. Kapacita je omezena, v autobuse je 33 míst. Rezervovat si místo je možné každý pracovní den v době mezi 8. a 14. hodinou na telefonním čísle 602 533 691.

Zdroj: Z-Group bus

Leave a Reply

%d bloggers like this: