Nová autobusová zastávka U Prdlavky na pražském Žižkově připomene film Vrchní, prchni!

Za přítomnosti Zdeňka Svěráka, scénáristy legendárního filmu Vrchní prchni!, se slavnostně odhalila v Praze na Žižkově nová autobusová zastávka U Prdlavky, která se nachází u křižovatky ulic Kubelíkova, Vozová a Slavíkova. Zastávku bude nově od prosince obsluhovat prodloužená linka č. 101.

Na nové trase, která vzájemně propojí vnitřní oblasti Vinohrad a Žižkova s Vršovicemi a tramvajovou dopravou, bude zřízeno 7 nových zastávek včetně zastávky s netradičním názvem U Prdlavky pojmenované po přezdívce hlavního hrdiny legendárního filmu Vrchní prchni!, jehož jedny z nejslavnějších scén se natáčely právě v blízkosti této nové zastávky. Nová konečná zastávka linky 101 ponese název Viktoria Žižkov. Stejně se bude nově jmenovat stávající tramvajová zastávka Husinecká.

Stávající autobusová linka 101 bude na začátku letošního prosince prodloužena ze zastávky Slovinská přes Perunovu a Jiřího z Poděbrad přes zcela nové zastávky U Prdlavky a Park Rajská zahrada do konečné zastávky Viktoria Žižkov, což bude zároveň nový název pro dnešní tramvajové zastávky Husinecká. Prodloužení autobusové linky přispěje k lepšímu propojení částí Vršovic, Vinohrad a Žižkov a zlepší dostupnost veřejné dopravy hlavně pro hůře pohyblivé cestující z těchto lokalit, zejména v kopcovité části Žižkova. V zastávkách Perunova, Jiřího z Poděbrad a Viktora Žižkov bude možný přestup na okolní tramvajové linky. Dosavadní konečnou zastávku Tolstého autobusy opustí – linka zde měla téměř nulové využití,“ uvádí mluvčí organizace ROPID Filip Drápal.

Linka 101 jezdí sedm dní v týdnu v půlhodinových intervalech, zkrácených ve špičkách všedních dnů na 20 minut. Z Vršovic pokračuje linka 101 přes Bohdalec, Záběhlice a Zahradní Město na Skalku, ve špičkách pracovních dnů pokračuje do průmyslové zóny v Hostivaři do konečné zastávky Zentiva,“ doplnil ředitel ROPID Petr Tomčík. Na všechny spoje jsou nasazovány nové nízkopodlažní třídveřové autobusy Solaris o délce 10,5 metru.

Nová trasa linky 101:

Viktoria Žižkov – Jiřího z Poděbrad – Kodaňská – Koh-i-noor – Bohdalec – Záběhlice – Centrum Zahradní Město – Skalka – Zentiva.

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj: ROPID

Leave a Reply

%d bloggers like this: