Na veletrhu CZECHBUS byl představen nový autobus IVECO Streetway

Společnost Ostra Group, autorizovaný prodejce autobusů IVECO BUS v ČR, představila na veletrhu CZECHBUS 2021 nový městský autobus STREETWAY, který doplňuje nabídku o nový nízkopodlažní autobus, který přispěje k ekonomické a provozní efektivitě v městské dopravě.

Díky této nové řadě bude značka IVECO schopna nabídnout kompletní portfolio, které splní nejrůznější požadavky cílových trhů v centrální, Východní a jižní Evropě, stejně jako v Africe, na Blízkém východě a v Asii.

Nízkopodlažní městský autobus STREETWAY je k dispozici ve verzích dlouhých 12 metrů a 18,75 metrů. Robustní osvědčené vozidlo staví na odborných znalostech významného hráče v hromadné dopravě a na klíčových hodnotách životnosti a výkonnosti, provozních schopnostech, ověřené spolehlivosti a službách. Díky podpoře rozsáhlé servisní sítě značky IVECO BUS a široké nabídce propojených služeb se lze spolehnout, že autobus STREETWAY je špičkou v oboru udržitelné městské mobility.

Stéphane Espinasse, IVECO BUS brand leader: „Rozšíření naší nabídky městských autobusů o nový STREETWAY je důležitým krokem. Tento městský autobus perfektně plní naši ambici nabídnout šampiona v oblasti TCO, který orgánům veřejné dopravy poskytne nejlepší výkon ve své kategorii a povede k řešení udržitelné mobility.”

Autobus STREETWAY splňuje normy Euro VI-E a těží z vynikající spolehlivosti motorů IVECO BUS Cursor 9 Euro VI, vyvinutými společností FPT Industrial, poháněnými naftou nebo zemním plynem. V podélné poloze jsou motory spojeny s automatickou převodovkou VOITH Diwa 6 nebo ZF Ecolife 2, a se zadní nápravou ZF AV 133.

Standardní (12 m) nebo kloubové (18,75 m) Diesel HI-SCR verze autobusu STREETWAY jsou nabízeny o výkonu 310 hp (1 300 Nm) a 360 hp (1 650 Nm). Tato exkluzivní technologie bez recirkulace výfukových plynů (EGR) pomáhá snižovat spotřebu paliva a úroveň emisí. Účinek na životní prostředí lze posílit rovněž použitím biopaliv druhé generace.

Značka IVECO BUS nabízí motory na CNG o výkonu 310 hp – 1 300 Nm (standard) a 360 hp 1 640 Nm (kloubový). Jejich vysokokapacitní nádrže o objemu až 1 600 litrů pro model o délce 12 metrů a 1 805 litrů pro model o délce 18,75 metrů – zajišťují vynikající autonomii v městských misích.

Tyto verze na zemní plyn pomáhají zachovat přírodní zdroje, protože jsou plně kompatibilní s biomethanem, který lze produkovat z organického odpadu. Autobus STREETWAY na zemní plyn tak garantuje vynikající uhlíkovou stopu a je skutečným krokem vpřed v přechodu na jiné energie. Přínosy pro životní prostředí se pak projeví snížením emisí CO2 až o 95 %.

Autobus STREETWAY zavádí širokou škálu standardních funkcí pro zvýšení bezpečnosti na palubě pro cestující i řidiče, jako jsou elektronické brzdové systémy (EBS, ASR), upozornění na stoupající teplotu v motorovém prostoru, automatický hasicí systém, citlivou hranu a detekci cestujících u dveří. Elektronický odpružený systém vede ke stabilnímu pohodlnému jízdnímu zážitku a optimální trakci pro brzdný výkon a stabilitu řízení.

Údržba je zjednodušena díky umístění motoru v podélné poloze a přístupnosti veškerých kom-ponent přes vyhrazené vnější klapky a dveře venku a poklopy uvnitř vozidla. Excelentní výkon motoru Cursor 9 Euro VI, stejně jako ekonomicky nenáročný a praktický design, přinášejí vý-znamné úspory v rámci optimalizovaných TCO a provozní výkonnosti.

Společnost Ostra Group

Společnost Ostra Group převzala koncem roku 2019 od společnosti ČSAD Ostrava řízení skupiny spolupracujících firem. Poskytuje servis a zázemí podnikatelským subjektům v osobní a nákladní dopravě, výstavbě a pronájmu nemovitostí a řeší vývojové a výrobní projekty.

Nabídka našich služeb vychází z více než 70leté tradice značky ČSAD. V posledních třech čtyřech letech rosteme a pronikáme do nových segmentů, které souvisí s tím, co dokonale známe a v čem máme bohaté zkušenosti“, představuje působení skupiny Ostra její marketingový ředitel Jiří Kašpárek. „I v relativně náročném covidovém období, které trvá od března 2020 se naší skupině docela daří. Objem tržeb v roce 2020 se pohyboval na úrovni 3,8 mld. Kč při cca 830 zaměstnancích a v letošním roce počítáme s dalším růstem“, dodává Jiří Kašpárek.

Služby pro dopravce

Pro společnosti skupiny Ostra jde o největší a nejdůležitější segment. Počínaje prodejem a servisem autobusů, přes dodávky náhradních dílů a příslušenství, dodávky pohonných hmot, aditiv a mycích služeb, služby technických kontrol až po služby spojené se zajištěním dopravní obslužnosti. Tou poslední oblastí se rozumí zejména provoz autobusových nádraží a případná spolupráce při investicích do jejich rozvoje či rekonstrukcí. Prostřednictvím společnosti ČSAD LOGISTIK Ostrava poskytuje služby v oblasti nákladní dopravy. „Jednou z největších společností naší slupiny je KAR group. Ta je významným autorizovaným prodejcem autobusů IVECO BUS v ČR. V roce 2020 dodala na trh 172 autobusů této značky“, dodává ke službám skupiny Ostra Jiří Kašpárek.

Skupina Ostra se kromě podnikatelské činnosti intenzivně věnuje podpoře sportovních a sociálních aktivit. Vlastní basketbalový klub NH Ostrava, podporuje tenisové soutěže na národní úrovni a významně přispívá např. také organizacím a institucím, které se starají o dlouhodobě nemocné či nějak hendikepované občany.

Zdroj: Ostra Group a IVECO BUS

Leave a Reply

%d bloggers like this: